28. 10. 2011
V príjemnej atmosfére o citlivej téme

V priestoroch Základnej školy na Štúrovej ulici v Malackách 27. októbra o 18.00 h Občianske združenie Dúhovka, Česko-Slovenská futbalová akadémia v spolupráci s redakciou MalackyJuh.sk a Komisiou pre ochranu verejného poriadku pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách otvorili formou dialógu besedu na tému Prevencia šikanovania a domáceho násilia z cyklu Zvýšme bezpečnosť našich detí.

Zaujímavá prednáška, ktorú viedol Miroslav Schlesinger, riaditeľ organizácie Spoločne proti kriminalite sa zameriavala na najúčinnejší a zároveň na najvhodnejší prvok ochrany dieťaťa, teda na prevenciu. Vyše tridsať malých detí v predškolskom veku a žiaci prvých ročníkov ZŠ sa dozvedeli ako sa najrýchlejšie ubrániť voči šikanovaniu, čo sa považuje za násilie, aké sú sprievodné prejavy, následky a kde treba hľadať pomoc.

Skúsenosti z praxe ukazujú,  že násilie páchané na deťoch je stále aktuálnym problémom a  v rámci prevencie a pri jeho riešení je dôležitá spolupráca. V pilotnom projekte chcú pokračovať naďalej raz za mesiac nielen pre deti, ale i pre dospelých. Beseda hoci o ťažkej a citlivej téme prebehla v príjemnej atmosfére, za čo všetko môžeme poďakovať organizátorom a lektorovi tejto prvej prednášky. 

Text, foto: Natália Chabadová

 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok