28. 10. 2011
V príjemnej atmosfére o citlivej téme

V priestoroch Základnej školy na Štúrovej ulici v Malackách 27. októbra o 18.00 h Občianske združenie Dúhovka, Česko-Slovenská futbalová akadémia v spolupráci s redakciou MalackyJuh.sk a Komisiou pre ochranu verejného poriadku pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách otvorili formou dialógu besedu na tému Prevencia šikanovania a domáceho násilia z cyklu Zvýšme bezpečnosť našich detí.

Zaujímavá prednáška, ktorú viedol Miroslav Schlesinger, riaditeľ organizácie Spoločne proti kriminalite sa zameriavala na najúčinnejší a zároveň na najvhodnejší prvok ochrany dieťaťa, teda na prevenciu. Vyše tridsať malých detí v predškolskom veku a žiaci prvých ročníkov ZŠ sa dozvedeli ako sa najrýchlejšie ubrániť voči šikanovaniu, čo sa považuje za násilie, aké sú sprievodné prejavy, následky a kde treba hľadať pomoc.

Skúsenosti z praxe ukazujú,  že násilie páchané na deťoch je stále aktuálnym problémom a  v rámci prevencie a pri jeho riešení je dôležitá spolupráca. V pilotnom projekte chcú pokračovať naďalej raz za mesiac nielen pre deti, ale i pre dospelých. Beseda hoci o ťažkej a citlivej téme prebehla v príjemnej atmosfére, za čo všetko môžeme poďakovať organizátorom a lektorovi tejto prvej prednášky. 

Text, foto: Natália Chabadová

 

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok