26. 7. 2012
V platnosti je nový sadzobník pokút, vodiči nerešpektujú predpisy

Od 24. júla je v platnosti nový sadzobník pokút. Za prekročenie rýchlosti v obci o 10 km vám po novom policajti naúčtujú nie 10, ale 20 €. Nové radary v Malackách ukazujú, že rýchlosť v meste prekračujeme často.

Od začiatku júla vodičov v Malackách na rýchlosť upozorňujú nové radary. Sú umiestnené na všetkých vstupoch do mesta okrem privádzača s kruhovým objazdom a na niektorých vytipovaných kritických miestach. Radary by časom mali znížiť prejazdovú rýchlosť v obci.

Prekračovanie rýchlosti v obci je bohužiaľ dennou realitou, ktorá má nelichotivé následky. TASR priniesla správu, že za prvých šesť mesiacov tohto roka polícia eviduje 964 nehôd spôsobených veľkou rýchlosťou. Mnohé z nich sa končia smrťou, alebo trvalým poškodením zdravia účastníkov cestnej premávky.

„Prvé výsledky z nových malackých radarov vykazujú neustále prekračovanie rýchlosti počas celého dňa. Najmä na vstupoch do mesta, ale výnimkou nie je ani prekračovanie rýchlosti v meste. Najhoršie to je počas noci a v skorých ranných hodinách.  Vtedy niektorí vodiči jazdia viac ako 100 km/h,“ uviedol M. Ondrovič, spracovateľ projektu Roseman. „Výsledky meraní potvrdzujú aj sťažnosti na prekračovanie rýchlosti v skorých ranných hodinách obyvateľov na ulici Duklianskych hrdinov,“ dodal Ondrovič.

Spracovateľ projektu Roseman zároveň odporúča, aby Mestská polícia Malacky postúpila výsledky meraní Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru Malacky. To  môže pomocou štatistických výstupov efektívne nasmerovať dopravné hliadky zacielené na „dopravných pirátov“.

Nový sadzobník by mal policajtom zabezpečiť jednotný postup pri ukladaní pokút.

Text. N. Slobodová, foto: TASR,-naty-

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok