18. 3. 2014
V knižnici besedovali s úspešnou autorkou románov

Mladá autorka ženských románov, ktorá ich stihla vydať už päť, Kristína Mišovičová, opäť navštívila Malacky.  Pred niekoľkými mesiacmi pokrstila autorka svoj posledný román Čakanka práve v jednom z malackých podnikov. Tentoraz si ju však pozvali do knižnice MCK. Hoci na besedu prišla len hŕstka čitateliek, o otázky nebola núdza.

Prítomné dámy zaujímalo, ako taká kniha vôbec vzniká, koľko to trvá, a samozrejme i to, o čom bude tá ďalšia. Spisovateľka zľahka načrtla prostredie, v ktorom sa bude odohrávať román, ktorý práve kladie na papier. Inšpiráciu vraj hľadá všade. „Niekedy je to jedna veta, ktorú si iní ani nevšimnú, mne sa však pred očami zjaví celý príbeh,“ povedala usmievavá Kristína. Podvečer sa niesol v neobyčajne príjemnej atmosfére.

Jeho súčasťou bolo i oceňovanie čestných čitateľov knižnice. Spomedzi pozvaných na besedu prišla len Mária Bernátová, ktorá je bývalou zamestnankyňou knižnice. Knihy však miluje aj na dôchodku, dôkazom čoho je jej častá návštevnosť tohto miesta. Ďalej boli ocenené Mária Kratochvílová, Mária Sakalášová a Anna Hlavánová.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok