4. 11. 2015
V cirkevnej ZŠ hovorili o jedle

Cirkevná základná škola v Malackách sa aj v tomto roku aktívne zapojila do celoslovenského projektu Hovorme o jedle. Cieľom tejto zdravovednej súťaže je vzdelávať sa o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia. Malacká škola sa do 3. ročníka projektu zapojila so súťažnou témou Med a jeho čaro.

„Pre deti sme zorganizovali zaujímavé a atraktívne súťažné aktivity, a to nielen teoretického, ale aj praktického charakteru. Žiaci 1. stupňa vyrábali včielky z papiera a vyhľadávali rôzne zaujímavosti o včelách a mede. Všetky starostlivo zozbierané informácie potom zaznamenali na papier v tvare plástu, ktorý použili na vytvorenie nádherného veľkého včelieho úľa. Nechýbala ani pútavá beseda s pánom včelárom, ktorý odpovedal na všetky zvedavé otázky,“ prezradil nám riaditeľ školy Daniel Masarovič. 

Pre žiakov 5. až 7. ročníkov bolo v rámci projektu pripravených päť rozličných “medových” stanovíšť, na ktorých sa venovali aktivitám aj pod vedením dlhoročných a skúsených včelárov p. Dobrovodského a p. Bogdalíka. Žiaci sa naučili veľa o význame včiel pre prírodu a človeka a venovali sa aj netradičným úlohám – zdobeniu medovníčkov, príprave medových nápojov a výrobe sviečok z voskových plátov. Na záver si žiaci druhého stupňa zmerali svoje sily vo vedomostnom kvíze, zástupcovia tried si zasúťažili v miešaní nápojov, výrobe sviečok a odborná porota vyhodnotila najkrajšie vyzdobené medovníčky.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii tohto krásneho projektu. Veríme, že pre všetkých budú pracovité včielky vzorom usilovnosti, ale aj mnohorakej užitočnosti,“ dodáva riaditeľ školy.

Text, foto: Spoločenstvo školy

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok