13. 10. 2017
Už zajtra príde Macek do Malacek, šošovičku mlátiť (asi) nebude
Odpovede na zásadné otázky súčasnosti, ktoré sa týkajú fenoménu akým je Macek z Malacek, prinesie 2. medzinárodná konferencia o Mackovi. Uskutoční sa už zajtra, v sobotu 14. októbra v kine (Kultúrním domečku) v Malackách od 10. hodiny.

Minuloročný 1. ročník podujatia úspešne zaujal širokú verejnosť. A predovšetkým rozosmial. Do byl Macek? Kedy a odkád išel do Malacek? Proč išel mlácit šošovicu akorát k nám? Co na to jeho žena? či Nebylo to šecko konc ináč? pýtali sa vedecké a umelecké kapacity celkom vážne. Inak tomu nebude ani tento rok, na pokračovaní stretnutia nadšencov recesie a humoru sa bude diskutovať na témy Macek nadálej opredení záhadama! Jak to vidzí súdní patológ? Jak vyprávjau Macek? Vplyv Macka na vývoj svetového divadla. Neznáme konšpiračné pohľady na Macka. Ziscí sa konečně něco? Podarí sa otevrítú konferenciu aj zavrít?

Téma Macka je jednoducho večná a návštevníkov podujatia navyše čaká aj Zlatí hrebík: krest obnoveného vydáňá Záhoráckého slovňíka! Od prvého vydania diela Konštantína Palkoviča uplynulo už 20 rokov a pre bežného čitateľa je nedostupné. Na podujatí bude možné knihu zakúpiť priamo na mieste.

Vstup je voľný. Všetkých srdečne pozývame.

-red-
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok