„Z techniky je pre nás základom traktor s radlicou a sypač s prednou uhŕnacou radlicou, ale používame aj iné stroje,“ hovorí vedúci oddelenia služieb MsÚ F. Klíma. „Na posyp využívame len piesok a drvinu, ktorú podľa potreby z lomu v Sološnici. Využívame aj starý piesok, ktorý sme získali v rámci výmeny piesku z pieskovísk,“ dodáva F. Klíma. Predpoklad spotreby materiálu hovorí o 50 tonách piesku a 80 tonách drviny.
Zimná pohotovosť je určená na obdobie od 17. 11. 2012 do 14. 4. 2013 a obsahuje menovitý rozpis pohotovostných zmien na jednotlivé víkendy a sviatky, pričom každá zmena je zložená z vedúceho zmeny a piatich robotníkov, ktorí v čase pohotovosti nesmú požívať alkoholické nápoje, musia byť nepretržite dostupní a pripravení kedykoľvek nastúpiť do služby. Podľa F. Klímu pohotovosť sa nedrží v pracovných dňoch, ale v prípade potreby čata vyráža za nadčasy.
„Apelujeme na všetkých obyvateľov, aby sa aj oni prispôsobili zimným podmienkam, týka sa to vodičov, bicyklistov aj chodcov. Naše možnosti sú kapacitne i finančne obmedzené a pri údržbe postupujeme podľa schváleného poradia čistenia, teda najskôr čistíme trasy autobusov, postupne miestne komunikácie I., II. a III. triedy, ale aj frekventované či nebezpečné trasy pre chodcov, napr. nadchod k Zámockému parku,“ upozorňuje F. Klíma.
Text: T. Búbelová; Foto: S. Osuský
Môže autobus odísť zo zastávky skôr?
Nedávno sme do redakcie dostali sťažnosť na skorší odchod spoja Mestskej autobusovej dopravy (MAD)…
1000 míľ československých opäť dvakrát cez Malacky
Mesiac jún do Malaciek aokolia tradične prináša prinajmenšom dve významné podujatia, ktoré…