30. 10. 2012
Už snežilo – je mesto pripravené na údržbu?
Na prípravu mesta na zimu a zimnú pohotovosť je zameraný príkaz primátora č. 3/2012 na zabezpečenie zimnej údržby. Jeho súčasťou je operačný plán zimnej údržby miestnych komunikácií – ciest a chodníkov v zimnom období 2012/2013 a určenie pohotovostných služieb na území mesta Malacky. Operačný plán sa zaoberá prípravou techniky, pracovníkov a organizáciou zimnej údržby, ale aj prípravou posypového materiálu.

„Z techniky je pre nás základom traktor s radlicou a sypač s prednou uhŕnacou radlicou, ale používame aj iné stroje,“ hovorí vedúci oddelenia služieb MsÚ F. Klíma. „Na posyp využívame len piesok a drvinu, ktorú podľa potreby z lomu v Sološnici. Využívame aj starý piesok, ktorý sme získali v rámci výmeny piesku z pieskovísk,“ dodáva F. Klíma. Predpoklad spotreby materiálu hovorí o 50 tonách piesku a 80 tonách drviny.

Zimná pohotovosť je určená na obdobie od 17. 11. 2012 do 14. 4. 2013 a obsahuje menovitý rozpis pohotovostných zmien na jednotlivé víkendy a sviatky, pričom každá zmena je zložená z vedúceho zmeny a piatich robotníkov, ktorí v čase pohotovosti nesmú požívať alkoholické nápoje, musia byť nepretržite dostupní a pripravení kedykoľvek nastúpiť do služby. Podľa F. Klímu pohotovosť sa nedrží v pracovných dňoch, ale v prípade potreby čata vyráža za nadčasy.    

„Apelujeme na všetkých obyvateľov, aby sa aj oni prispôsobili zimným podmienkam, týka sa to vodičov, bicyklistov aj chodcov. Naše možnosti sú kapacitne i finančne obmedzené a pri údržbe postupujeme podľa schváleného poradia čistenia, teda najskôr čistíme trasy autobusov, postupne miestne komunikácie I., II. a III. triedy, ale aj frekventované či nebezpečné trasy pre chodcov, napr. nadchod k Zámockému parku,“ upozorňuje F. Klíma.

Text: T. Búbelová; Foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok