12. 12. 2014
Ústavná pohotovosť zatiaľ na pol roka
Petícia za zachovanie Ústavnej pohotovostnej služby v Malackách (ÚPS), doručená na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja 24. októbra 2014, priniesla svoje ovocie. Už 9. decembra mestské médiá uverejnili informáciu o tom, že nepretržitá prevádzka Ústavnej pohotovostnej služby v nemocnici v Malackách je týmto dňom obnovená na základe podpísaných zmlúv o jej dofinancovaní.

Mesto Malacky požiadalo BSK o dotáciu na tento účel s tým, že prostriedky budú prevedené na účet Nemocničnej, a. s., ktorá nemocnicu v Malackách a v rámci nej aj pohotovosť prevádzkuje. Primátor mesta Jozef Ondrejka ako predseda petičného výboru dostal kladnú odpoveď o pridelení dotácie v celkovej výške 580 000 eur na financovanie projektu zabezpečenia ÚPS za rok 2014, ale aj prísľub, že ÚPS v nemocnici určite zostane zachovaná počas prvých šiestich mesiacov roku 2015.

Počas tohto obdobia však bude treba hľadať systémové riešenie na jej finančné zabezpečenie. V písomnom vyjadrení riaditeľ Úradu BSK Valerán Potičný uvádza, že Úrad BSK podporuje zabezpečenie zachovania ÚPS v meste Malacky pre obyvateľov a návštevníkov okresu Malacky a petíciu postúpil na Úrad vlády SR a na Ministerstvo zdravotníctva SR na ďalšie konanie.

T. Búbelová

 
Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok