12. 12. 2014
Ústavná pohotovosť zatiaľ na pol roka
Petícia za zachovanie Ústavnej pohotovostnej služby v Malackách (ÚPS), doručená na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja 24. októbra 2014, priniesla svoje ovocie. Už 9. decembra mestské médiá uverejnili informáciu o tom, že nepretržitá prevádzka Ústavnej pohotovostnej služby v nemocnici v Malackách je týmto dňom obnovená na základe podpísaných zmlúv o jej dofinancovaní.

Mesto Malacky požiadalo BSK o dotáciu na tento účel s tým, že prostriedky budú prevedené na účet Nemocničnej, a. s., ktorá nemocnicu v Malackách a v rámci nej aj pohotovosť prevádzkuje. Primátor mesta Jozef Ondrejka ako predseda petičného výboru dostal kladnú odpoveď o pridelení dotácie v celkovej výške 580 000 eur na financovanie projektu zabezpečenia ÚPS za rok 2014, ale aj prísľub, že ÚPS v nemocnici určite zostane zachovaná počas prvých šiestich mesiacov roku 2015.

Počas tohto obdobia však bude treba hľadať systémové riešenie na jej finančné zabezpečenie. V písomnom vyjadrení riaditeľ Úradu BSK Valerán Potičný uvádza, že Úrad BSK podporuje zabezpečenie zachovania ÚPS v meste Malacky pre obyvateľov a návštevníkov okresu Malacky a petíciu postúpil na Úrad vlády SR a na Ministerstvo zdravotníctva SR na ďalšie konanie.

T. Búbelová

 
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok