21. 2. 2024
Úspešný vstup do halovej atletickej sezóny

Atléti z klubu AC Malacky majú za sebou prvé preteky halovej sezóny – míting Jumperia a halové majstrovstvá Atletického zväzu Bratislavy. Obe sa konali v atletickej hale Elán v Bratislave a boli pre našich atlétov úspešné. Vstup do halovej sezóny sa teda vydaril.

„Naši atléti sa postarali o plejádu kvalitných výkonov, ktoré svedčia o tom, že majú za sebou výbornú zimnú prípravu. Môžeme sa teda z nášho pohľadu tešiť na  kvalitnú halovú sezónu,“ zhodnotili tréneri AC Malacky pre webstránku klubu.

Míting Jumperia

Rebecca Slezáková vstúpila do sezóny troma víťazstvami, z toho dve znamenali osobný rekord (60 m a výška), tretím víťazstvom boli 60 m prekážky. Naša talentovaná atlétka sa pripravuje na majstrovstvá sveta juniorov, ktoré budú tento rok v hlavnom meste Peru Lime. Rebeccu teda čaká náročná cesta na juhoamerický kontinent.

Jednoduchšie cestovanie bude mať Teodor Volek, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá Európy do 17 rokov v Banskej Bystrici. Slovensko bude prvýkrát hostiť takúto významnú atletickú udalosť a my veríme, že Teo bude patriť k oporám slovenského tímu. Dokázal to aj na tomto mítingu, kde sa výrazne zlepšil v šprinte na 60 m časom 7,07 s. Na začiatok halovej sezóny je to veľmi sľubný čas. V AC Malacky máme teda dvoch pretekárov, ktorí sa začínajú presadzovať aj v medzinárodnej konkurencii.

Ukazujú sa však aj ďalší perspektívni pretekári. Dorastenec Adam Boškovič zabehol na 60 m prekážok slušný čas 8,65 s a obsadil 2. miesto. Adam bude bojovať v hlavnej sezóne o limit na ME do 17 rokov najmä v disciplíne 400 m prekážok. V diaľke sa darí dorastencovi Alexovi Houndjovi, ktorý opäť prekonal 6 metrov a výkonom 604 cm obsadil 2. miesto.

Juniori AC Malacky takisto patria medzi špičku na Slovensku. V diaľke sa darilo Matejovi Brezinovi (slušný výkon 624 cm) a cez 6 metrov sa dostal aj Eric Houndjo (606 cm).  V skoku do diaľky máme aj jedného muža, Nicolasa Haramiu, ktorý dosiahol výkon 635 cm. V diaľke máme 5 pretekárov, ktorí skáču za 6 metrov, a tým sa na Slovensku nemôže pochváliť žiadny klub.

Darilo sa aj žiakom.  Medzi staršími žiačkami si úspešne viedla Regina Slezáková, mladšia sestra Rebeccy, ktorá obsadila 2. miesto v behu na 60 m prekážok v slušnom čase 9,34 s. Zdá sa, že v rodine Slezákovcov sa rodí ďalší talent. Medzi mladšími žiačkami bola výborná Nela Stašková. Zvíťazila v behoch na 60 m a na 60 m prekážok vo veľmi slušných časoch 8,30 s a 9,83 s. Okrem toho v skoku do výšky obsadila 2. miesto výkonom 145 cm.

Pekné výsledky predviedol aj mladší žiak Viliam Straský. Vyhral beh na 60 m a obsadil dve druhé miesta (60 m prekážky a skok do výšky).

Majstrovstvá Atletického zväzu Bratislavy

Malackí atléti si domov priviezli 7 zlatých, 12 strieborných a 6 bronzových medailí. O tituly súťažili všetky kategórie okrem juniorskej a dospelých. Pretekali však aj juniori a dospelí, iba bez udelenia titulov. Skvelo si medzi dospelými viedla Rebecca Slezáková (vekom ešte len juniorka), ktorá zvíťazila na 200 m v dobrom čase 25,03 s.

Trojnásobnými medailistkami sú Lilly Zivčáková (60 m prekážky, výška, beh na 200 m) a Regina Slezáková (beh na 150 m, beh na 300 m, vrh guľou), po dve medaily získali Viliam Straský (výška, päťboj), David Farkaš (beh na 1500 m, výška), Nela Stašková (výška, päťboj), Amélia Zelenáková (beh na 1500 m, výška), Teodor Volek (beh na 200 m, 60 m prekážky) a Mia Šimková (beh na 150 m, beh na 1000 m). V disciplíne vrh guľou starších žiačok obsadili AC Malacky kompletný stupeň víťazov (Michaela Kováčiková, Regina Slezáková, Vanda Ďurečková).

Sedemnásobný majster SR starších žiakov T. Volek dominuje aj medzi dorastencami. Náš talent premenil svoje prvé dva súťažné štarty na 200 m na krátkej dráhe na výkony 23,27 s a 22,95 s – čo je 89 stotín od takmer 17 rokov starého slovenského rekordu Romana Turčániho.