15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž s podporou Asociácie karate klubov Bratislava, Slovenského zväzu karate a mesta Malacky. Medzi 447 súťažiacimi z 28 klubov bolo 32 pretekárov z nášho klubu. Predstavili sa vo všetkých disciplínach: agility, kata aj kumite.

Malackí karatisti boli na pódiu až 22-krát a získali historicky najviac zlatých medailí na jednom turnaji, šesť. Potešili aj pretekári, ktorí síce medaily nezískali, ale ukázali bojovnosť a získali vzácnu skúsenosť.

V disciplíne agility (prekážková dráha na čas) získali medaily Zoja Kojsová, Pavol Lazicius, Eliška Laziciusová, Matúš Mikuš, Patrik Palkovič, Viktoriia Polunova, Ema Školnikovičová, Nela Školnikovičová, Teo Vozár a Alex Živica.

V kategórii kata (simulácia boja bez súpera) nám po dlhom čase vyrastajú silné pretekárky. Špičkovo zacvičila Pham Ngoc Anh (Dianka), ktorá vo svojej kategórii nenašla konkurenciu a získala zlato.

Tradične najsilnejšiu disciplínu kumite (boj so súperom) ovládol opäť Metod Benka, ktorý vyhral nielen svoju kategóriu mladších žiakov, ale aj starších žiakov, a do svojej bohatej zbierky pridal 2 zlaté medaily. Ďalšie cenné kovy získali Filip Kučera, Pavol Lazicius, Patrik Palkovič, Viktoriia Polunova, Jakub Sliva, Denis Valent, Teo Vozár a Bystrík Zdražil.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu a mesta. Víťazom blahoželáme.

Obrovská vďaka patrí aj rodičom karatistov, ktorí pomohli s prípravou a hladkým priebehom súťaže.

Sviatky posunú vývoz komunálneho odpadu o jeden deň

Nadchádzajúce štátne sviatky 1. mája (Sviatok práce) a 8. mája (Deň víťazstva nad fašizmom) tento…

30. 4. 2024
Záhoráci v Bratislave stratili sľubný náskok

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci v 2. kole nadstavby o 5. až 8. miesto opäť prehrali, keď…