6. 9. 2021
Úspešná stolná tenistka úspešne presadla na bicykel
Sára Bilkovičová má ešte len 16 rokov, no už dlho zbiera medaily. V stolnom tenise získala niekoľko cenných kovov na domácej pôde i v zahraničných turnajoch. V MSK Malacky trénovala a súťažila pod vedením Vladimíra Mihočka ml. a Jaromíra Truksu. 
Dostala sa do reprezentácie a na medzinárodných majstrovstvách Srbska spolu s Dominikou Wiltschkovou získali bronz. So spoluhráčkami z MSK Malacky vyhrali I. ligu v stolnom tenise, čím sa prebojovali sa do extraligy, kde pokračovali v úspešnom ťažení. 
Hoci boli počas pandémie telocvične zatvorené, športovať neprestala. Nasadla sa bicykel a zbiera úspechy v cestnej i horskej cyklistike. Počas tohto leta obsadila 10. miesto na majstrovstvách SR mládeže v cestnej cyklistike a 8. miesto v časovke. 
Pred pár dňami pridala víťazstvo vo svojej vekovej kategórii a celkové 4. miesto medzi ženami na pretekoch L’Etape Slovakia by Tour de France. Podujatie pod patronátom bratov Velitsovcov prinieslo na Slovensko atmosféru najslávnejších cyklistických pretekov.  Tour de France aj na Slovensko. Na L’Etape Slovakia by Tour de France sa zúčastnilo mnoho kvalitných pretekárok a pretekárov, ktorí sa museli popasovať s celkovo 117 kilometrami po cestách západného Slovenska s prevýšením 1700 m. Sára vyhrala svoju juniorskú kategóriu a zároveň získala biely dres pre najrýchlejšiu najmladšiu jazdkyňu. 
Sárine úspechy nás veľmi tešia. Držíme jej palce a želáme veľa úspechov. 

Text: -red-, foto: facebook S. Bilkovičovej  

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok