23. 3. 2018
Úspech mladého malackého boxera

Medzinárodný turnaj Bocskai István Memorial v Maďarsku hostil tento rok 122 boxerov z 23 krajín. Medzi nimi bol aj Malačan Dávid Michálek v reprezentačnom drese. Máme radosť, že sa nestratil a priniesol striebornú medailu.

V prvom zápase o postup do štvrťfinále zdolal Poliaka Soczyńského po obrovskej bitke vo veľmi vysokom tempe. V druhom zápase sa postavil v boji o medailu proti Čechovi Jirkovi Havlovi, ktorému už predtým dvakrát podľahol. Tentoraz bol však zápas v jeho réžii a zaslúžene zvíťazil. Do tretieho zápasu proti dvojmetrovému Chorvátovi Pratijacicovi už mal veľa práce reprezentačný tréner Pavol Hlavačka aj s regeneráciou silno narazenej Dávidovej ruky z ešte prvého zápasu. Náš reprezentant však opäť nechal v ringu všetko, bojoval ako lev, plnil taktické pokyny a tesne na body dokázal zvíťaziť.
Fantastické tri výhry vo veľmi ťažkých zápasoch si však vyžiadali svoju daň a do finále proti Rumunovi Aradoaiemu ho už nepustil lekár. Boľavú ruku, ktorá ostala po každom zápase takmer nehybná, by sa možno ešte dokázala dať do stavu pohotovosti, ale natrhnutý hematóm pod okom by znamenal koniec zápasu po jednom inkasovanom údere.
Dávid sa pri svojom debute na medzinárodnom turnaji AIBA A kategórie postaral o obrovské prekvapenie. Prítomní diváci, tréneri a funkcionári obdivovali jeho bojovnosť proti súperom minimálne o hlavu vyšším.


Text: ABC Malacky, foto: Boxing.hu

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok