26. 5. 2014
Úspech malackej kulturistiky

Po minuloročnom úspechu na Veľkej cene Dubnice, kde Jakub Vilímek pretekár TJ Strojár Malacky v klasickej kulturistike do 175 cm obsadil krásne 3. miesto a Rudolf Rusňák ml. 4. miesto, v apríli tohto roka Jakub Vilímek obsadil krásne tretie miesto na Majstrovstvách Slovenska. Neunikol tak pozornosti reprezentačného trénera, ktorý ho nominoval do reprezentačného kádra SR. Keď svoju formu potvrdil na Mozoláni víkende, letenka na ME v Španielsku bola vo vrecku.

Majstrovstvá Európy v kulturistike sa konali 14. až 18. mája v španielsku v meste Santa Suzanna a Jakub sa nestratil. Hneď na svojej prvej medzinárodnej súťaži v konkurencii 13 pretekárov z desiatich krajín sa po ťažkej eliminácii dostal do finálového kola a obsadil krásne 6.miesto, čo je v histórii malackej kulturistiky vo federácii IFBB  najlepšie umiestnenie.

Ak sa všetko podarí, čo má Jakub s realizačným teamom v zložení Zdenko Krajčír a Štefan Hrebík naplánované a na jeseň na nominačnom preteku v Dubnici potvrdí formu, čakajú ho Majstrovstvá sveta v Mexiku.
Držíme palce.

Text, foto: Z. Krajčír

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok