19. 4. 2012
Úprava zelených plôch v meste

V mesiaci apríli sa začalo s revitalizáciou niektorých zelených plôch, väčšinou na stretoch ulíc alebo na ostrovčeku medzi komunikáciami. Rozpočet mesta Malacky na revitalizáciu zelene na tento rok počítal so sumou 5000 €. „Ide o skvalitnenie a estetické zhodnotenie zelených plôch doplnením drevín dorastajúcich do výšky maximálne 0,5 m, trvaliek a okrasných tráv,“ povedala správkyňa zelene M. Gajdárová.

Už v týchto dňoch sa pracuje na komplexnej úprave zelených plôch na strete ulíc Sadová a Dubovského, Cesta mládeže a Záhorácka, upraví sa menší záhon na Radlinského a Ľ. Zúbka a nový vzhľad dostane aj ostrovček na strete Duklianskych hrdinov a Legionárskej, doteraz zarastený starými záhonmi ruží. Komplexnú revitalizáciu dodávateľsky zabezpečuje spoločnosť APRO, s. r. o., Malacky, a to od prípravy terénu cez výsadbu až po mulčovanie.

Zelené plochy obohatí levanduľa, dráč, nízke tuje, tavoľníky, skalníky a iné dekoratívne rastliny. Dva z upravených záhonov budú vysypané drevnou štiepkou a zvyšné dva hrubším štrkom. Úprava spomínaných zelených plôch si vyžiada investíciu vo výške asi 4500 €. Všetky práce sa začali a mali by sa aj skončiť v tomto mesiaci.

Text: T. Búbelová;  Foto: -tabu/maga

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok