19. 4. 2012
Úprava zelených plôch v meste

V mesiaci apríli sa začalo s revitalizáciou niektorých zelených plôch, väčšinou na stretoch ulíc alebo na ostrovčeku medzi komunikáciami. Rozpočet mesta Malacky na revitalizáciu zelene na tento rok počítal so sumou 5000 €. „Ide o skvalitnenie a estetické zhodnotenie zelených plôch doplnením drevín dorastajúcich do výšky maximálne 0,5 m, trvaliek a okrasných tráv,“ povedala správkyňa zelene M. Gajdárová.

Už v týchto dňoch sa pracuje na komplexnej úprave zelených plôch na strete ulíc Sadová a Dubovského, Cesta mládeže a Záhorácka, upraví sa menší záhon na Radlinského a Ľ. Zúbka a nový vzhľad dostane aj ostrovček na strete Duklianskych hrdinov a Legionárskej, doteraz zarastený starými záhonmi ruží. Komplexnú revitalizáciu dodávateľsky zabezpečuje spoločnosť APRO, s. r. o., Malacky, a to od prípravy terénu cez výsadbu až po mulčovanie.

Zelené plochy obohatí levanduľa, dráč, nízke tuje, tavoľníky, skalníky a iné dekoratívne rastliny. Dva z upravených záhonov budú vysypané drevnou štiepkou a zvyšné dva hrubším štrkom. Úprava spomínaných zelených plôch si vyžiada investíciu vo výške asi 4500 €. Všetky práce sa začali a mali by sa aj skončiť v tomto mesiaci.

Text: T. Búbelová;  Foto: -tabu/maga

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok