16. 4. 2013
Týždeň zdravia v Nemocnici Malacky

V utorok 16. apríla odštartovalo v Nemocnici Malacky podujatie Týždeň zdravia, v rámci ktorého budú môcť návštevníci v dňoch 16., 17., a 18. apríla absolvovať vyšetrenia na hladinu cholesterolu a cukru v krvi, či vyšetrenia odhaľujúce ukladanie tuku v tele, vrátane konzultácií, zadarmo.

Cieľom osvetového podujatia Týždeň zdravia, ktoré nemocnica pripravila už po tretíkrát, je zdôrazniť význam prevencie a potreby preventívnych vyšetrení, ktoré sú základom starostlivosti o zdravie. „Prevencia je veľmi účinná zbraň pred vznikom mnohých ochorení, no zároveň je veľmi podceňovaná. Nechceme, aby k nám ľudia prichádzali, až keď je zle, ale aby si na svoje zdravie naozaj našli čas. Preto prevenciu prinášame bližšie k ľuďom, v rámci nášho Týždňa zdravia,“ vysvetľuje hlavný zámer podujatia riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík.

Tento ročník je výnimočný tým, že v rámci oficiálneho otvorenia Týždňa zdravia sa uskutočnil aj originálny verejný krst novej webovej stránky nemocnice a novej filozofie „Čas na zdravie“, ktorej nosným pilierom je práve prevencia. Svojím odtlačkom palca ako symbolickým medzinárodným „like“ aktivity nemocnice podporili herecká legenda Mária Kráľovičová, herečka Marta Sládečková, muzikálový herec Ján Slezák, či moderátorky Jarmila Lajčáková Hargašová, Lenka Šoóšová a moderátor a herec Michal Hudák. Do krstu  sa môže do 18. apríla zapojiť každý návštevník nemocnice.

Text: -ts-; foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok