16. 4. 2013
Týždeň zdravia v Nemocnici Malacky

V utorok 16. apríla odštartovalo v Nemocnici Malacky podujatie Týždeň zdravia, v rámci ktorého budú môcť návštevníci v dňoch 16., 17., a 18. apríla absolvovať vyšetrenia na hladinu cholesterolu a cukru v krvi, či vyšetrenia odhaľujúce ukladanie tuku v tele, vrátane konzultácií, zadarmo.

Cieľom osvetového podujatia Týždeň zdravia, ktoré nemocnica pripravila už po tretíkrát, je zdôrazniť význam prevencie a potreby preventívnych vyšetrení, ktoré sú základom starostlivosti o zdravie. „Prevencia je veľmi účinná zbraň pred vznikom mnohých ochorení, no zároveň je veľmi podceňovaná. Nechceme, aby k nám ľudia prichádzali, až keď je zle, ale aby si na svoje zdravie naozaj našli čas. Preto prevenciu prinášame bližšie k ľuďom, v rámci nášho Týždňa zdravia,“ vysvetľuje hlavný zámer podujatia riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík.

Tento ročník je výnimočný tým, že v rámci oficiálneho otvorenia Týždňa zdravia sa uskutočnil aj originálny verejný krst novej webovej stránky nemocnice a novej filozofie „Čas na zdravie“, ktorej nosným pilierom je práve prevencia. Svojím odtlačkom palca ako symbolickým medzinárodným „like“ aktivity nemocnice podporili herecká legenda Mária Kráľovičová, herečka Marta Sládečková, muzikálový herec Ján Slezák, či moderátorky Jarmila Lajčáková Hargašová, Lenka Šoóšová a moderátor a herec Michal Hudák. Do krstu  sa môže do 18. apríla zapojiť každý návštevník nemocnice.

Text: -ts-; foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok