14. 3. 2012
Týždeň v znamení preverovania vedomostí

V utorok 13. marca sa začali v stredných školách písomné maturity. Študenti si najprv otestovali svoje znalosti zo slovenského jazyka a literatúry. V prvej časti vypĺňali test, ktorý sa označuje ako externá forma maturitnej skúšky, pretože testy sa posielajú opraviť mimo budov škôl. Neskôr pristúpili k písaniu slohovej práce, teda k písomnej forme internej časti. Témy podobne ako po minulé roky vyžrebovali a zverejnili vo vysielaní Slovenského rozhlasu a taktiež na internete. V zdolávaní písomných testov  študenti pokračovali aj  14. marca, kedy sa preverovali ich poznatky z cudzích jazykov (AJ, NJ). Matematika je na rade 15. marca.
V Malackách tento rok maturuje 135 študentov gymnázií. Anglické testy zároveň výpĺňa 83 z nich a nemecké 50. V každom gymnáziu tento rok jednému študentovi uznali certifikát z cudzieho jazyka ako maturitu. Pre matematiku, ktorá je nepovinnou voľbou, sa rozhodlo 48 gymnazistov z Malaciek. Ústna previerka ich vedomostí sa uskutoční v máji.

Hektické obdobie však v týchto dňoch nezažívajú len maturanti. Preverovanie vedomostí sa 14. 3. uskutočnilo aj vo všetkých základných školách na Slovensku. Cieľom testovania deviatakov je získanie obrazu o výkonoch žiakov na výstupe zo ZŠ. Výsledky môžu slúžiť aj ako podklad k prijímacím skúškam na strednú školu. V Malackách tento rok deviaty ročník navštevuje 189 žiakov. Z tohto počtu sa testu nezúčastnili traja.
Podľa stránky Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania sa očakáva priemerná úspešnosť 50 – 60 %. S fotoaparátom sme sa boli pozrieť v ZŠ Štúrova, kde sa testovalo v troch triedach. Žiaci pri písaní testov nemohli mať pri sebe mobilné telefóny a miesta na sedenie boli špeciálne upravené, aby žiaci nemohli odpisovať. V každej triede deviatakov pozorným okom sledovali dvaja pedagógovia.

Text, foto. N. Slobodová

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok