25. 10. 2013
Triumfy karatistov na Goju Cup 2013
Tohtoročnú sezónu otvorili malackí karatisti tradične na medzinárodných pretekoch Goju Cup v Szombathely, ktoré sa konali v sobotu 5. októbra. Medzi konkurenciou z Maďarska, Rakúska, Slovinska, Belgicka, Turecka či Švajčiarska sa presadili aj 10 naši zverenci a potešili nás ziskom 7 medailí, čo je zatiaľ najväčší počet.

V kata (zostavy techník) dosiahli 3. miesto Kristína Vrablecová a Vladimíra Dzúrová. Naši reprezentanti však znovu dokázali, že ich silnejšou stránkou je kumite (boj).  V kumite sa veľmi darilo Filipovi Jurkáčkovi, ktorý nedal svojim súperom šancu a vyhral v kategórii starší žiaci 1. miesto.

Zahanbiť sa nedal ani Oliver Vanek (ml. dorast), 2 výhrami a 1 tesnou prehrou (po rozhodnutie rozhodcov) obsadil 2. miesto. V rovnakej kategórii bojoval aj Boris Pohánka, ktorý získal 3. miesto. Naša najmladšia bojovníčka Janka Ležáková taktiež úspešne vybojovala 3. miesto. Na stupeň víťazov sa s bronzovou medailou po náročnom boji postavila aj Vladimíra Dzúrová.

Svoju premiéru na pretekoch absolvovala iba 5-ročná Katka Majdlenová v kata a ako jediná vo svojej kategórii ukázala bojového ducha. Dostala sa však do skupiny starších konkurentiek, ktoré mali žiaľ prevahu so skúsenosťami. Veríme, že to Katku neodradí a na budúcich pretekoch si všetko vynahradí. Našim pretekárom ďakujeme za podané výkony, gratulujeme k víťazstvám a želáme ďalšie úspechy do celého ročníka 2013-2014!

Ivan Sivák

 
Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok