19. 4. 2017
Trampi počas potlachu vyčistili Tri duby a okolie

Počas víkendu 7. – 9. apríla sa v priestore Včelnice v Malackách uskutočnilo vítanie jari – jarný oheň, ktoré organizovali Trampi z Malaciek. Zúčastnilo sa na ňom okolo 50 kamarátov a kamarátiek zo Slovenska, Moravy a Čiech.

V sobotu predpoludním sa venovali čisteniu čiernych skládok v okolí Troch dubov a Včelnice, pričom vyzbierali viac ako 30 vriec odpadu. Počas čistenia sa od Maťa a domácich trampi dozvedeli zaujímavosti o týchto lokalitách. Po brigáde sa začali súťaže v hode sekerou a nožom, v streľbe zo vzduchovky a lukostreľbe a aj súťaž pre najmenších. Kamarát Tuleň so svojím tímom medzitým uvaril guláš. Vďaka patrí aj kamarátke Ivke za pomoc na prípravách i pri súťažiach. 

O šiestej nastalo slávnostné zapálenie pripravenej pagody a po zapálení ohňa sa odovzdávali ceny pre víťazov súťaží. Oheň zapaľovali kamaráti Fred, ZTRAMUS, kamarátka Mirka z S.T.O. Caribo, o príjemnú hudobnú atmosféru sa postarali muzikanti z Nitry, Bratislavy a Stupavy. Niektorí vytrvalci sa zabávali do skorých ranných hodín. O oheň a teplo sa starali kamarát Šuga a T.S. Luco. Veríme, že zúčastnení odchádzali nielen s dobrým pocitom z príjemnej zábavy, ale aj z toho, že spravili veľa pre prírodu v tejto lokalite. Ďakujeme všetkým ktorí pomohli s usporiadaním tohto jarného ohňa. Ahoj Maťo, Šuga.        

Text a foto: -mm-

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok