17. 8. 2018
Tradičný výstup na Vysokú sa konal aj tento rok
     V nedeľu 12. augusta sa uskutočnil v poradí už jedenásty Záhorácky výstup na Vysokú, ktorý je spomienkovou akciou na mladú turistku z Malaciek Zuzanu Krajčírikovú – známu organizátorku rôznych podujatí pre mládež a nádejnú umelkyňu – drotárku.
      Ani nevypočítateľné počasie neodradilo okolo 70 účastníkov na každoročný Záhorácky výstup na Vysokú. Našťastie, počasie bolo priam ideálne na turistiku, príjemne sa ochladilo. Výstup začal o deviatej hodine z Vývratu, odtiaľ po modrej turistickej značke na vrchol Vysokej. Na vrchole sme si spravili krátku prestávku, počas ktorej sme sa mohli pokochať výhľadom na Záhorskú nížinu, pohorie Tribeč a Pezinskú časť Malých Karpát.
      Potom sa účastníci výstupu presunuli k symbolickému cintorínu, kde má Zuzka Krajčiriková upevnenú pamätnú tabuľku, ktorú sem umiestnili po jej tragickej smrti pred 11 rokmi v pohorí Vtáčnik. Tu si ju uctili minútou ticha a položením venca. Z vrcholu Vysokej sa už tradične prešlo k trampskej chate pod Vysokou, kde sa už ako obvykle opekalo. Podujatie sa konalo pod záštitou mesta Malacky, ktoré zabezpečilo autobus. Spoluorganizátormi boli Matica Slovenská, MCK a CVČ v Malackách.

M. Mráz
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok