Vôňa vianočných koláčov, punču, kapustnice, palaciniek a všakovakých iných dobrôt sa v piatok 11. decembra šírila po Základnej škole na Štúrovej ulici. Uskutočnil sa tu tradičný vianočný jarmok.
Okrem rôznych pochúťok si mohli žiaci školy a hostia zakúpiť aj vianočné ozdoby a dekorácie. Obľúbeným úlovkom školákov sa už aj v predošlých ročníkoch stala tzv. mačka vo vreci. Ide o drobnosť zabalenú v obálke. Čo je jej obsahom, sa však kupujúci dozvie až po tom, ako si ju kúpi.
Trhom predchádzali niekoľkotýždňové prípravy, keď viaceré vyučujúce vytvárali vo svojom voľnom čase najrôznejšie ručne prepracované výrobky. Vianočný tovar tvorili aj so žiakmi v rámci krúžkových činností. Mnohými dobrotami prispeli aj rodičia detí. Samotní žiaci mohli priniesť hračky alebo knihy, ktoré už doma nepoužívajú. Okrem príjemne stráveného času má vianočný jarmok na Štúrke aj inú myšlienku – urobiť niečo pre svoju školu. Celý výťažok z jarmoku totiž putuje do školskej pokladnice a škola tak môže v blízkej budúcnosti zakúpiť napríklad nové pomôcky.
Text, foto: N. Jánošová
Spoločnosť FirstFarms sa ospravedlňuje za zápach
Spoločnosť FirstFarms Agra M, s.r.o. ako prevádzkovateľ poľnohospodárskej činnosti oznamuje, že v…
Atletická premiéra na severnej Morave
Výprava žiakov atletických športových tried ZŠ Záhorácka sa zúčastnila na pretekoch v…