22. 10. 2015
Tohtoročné Adventné Malacky po novom

Adventné obdobie v našom meste dostane v tomto roku novú tvár.  Tri najobľúbenejšie podujatia –   koncert v prvú adventnú nedeľu, Mikuláš a Trojkráľový koncert – budú zorganizované tak ako po iné roky. Novinkou však bude hlavný program, ktorý bude sústredený na dni 17. – 20. december. Priestor dostane na veľkom parkovisku na Mierovom námestí. „Chceli sme, aby advent takpovediac prišiel za ľuďmi, do centra Malaciek. Inšpiroval nás tohtoročný Deň detí, ktorý sme organizovali na tomto istom mieste, a mali sme naň množstvo pozitívnych ohlasov,“ hovorí primátor mesta Juraj Říha.

Počas štyroch dní – od štvrtka 17. decembra do nedele 20. decembra – vyrastie na Mierovom námestí vianočné mestečko. Jeho súčasťou budú stánky s občerstvením, charitatívny stánok a, samozrejme, ozdobený vianočný strom. K vianočnému mestečku pribudne v piatok 18. decembra a v sobotu 19. decembra vianočný jarmok, ktorý dostane priestor na Hviezdoslavovej ulici pri Inkubátore. Malačania sa môžu tešiť aj na množstvo kultúrnych vystúpení – od našich najmenších až po známych profesionálov.

Podnikatelia, ktorí chcú ponúkať svoj tovar a služby počas Adventných Malaciek, sa môžu prihlásiť po registrácii na stránke www.jarmoky.eu. V menu na pravej strane  treba vybrať registráciu podľa druhu tovaru (gastropredaj, remeselný tovar, spotrebný tovar), vyplniť údaje do dotazníka a odoslať ho.

Text: Ľ. Pilzová, foto: archív redakcie

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok