4. 7. 2013
Tipy na víkend

Umenie v Malackom kaštieli, prechádzka Zámockým parkom so sprievodcom, Letné obecné slávnosti v Kuchyni či Habánsky hodový jarmok vo Veľkých Levároch. To sú len niektoré z podujatí tohto predĺženého víkendu.

 

Farebný svet v Malackom kaštieli

V kaštieli pokračuje výstava Farebný svet. Umelec Jozef Anovčin predstavuje svoju tvorbu v podobe tridsiatky obrazov malackému publiku. Motívmi autorových olejomalieb, akrylov a pastelov sú pohľady do prírody okolo nás. Preto výstavu nazval  príznačným názvom Farebný svet.

Intenzívnejšie začal Jozef Anovčin tvoriť od roku 2000, keď sa stal členom Klubu umelcov Genesis v Holíči. Svoje práce prezentoval na mnohých spoločných klubových výstavách v Holíči, v Skalici, v Senici, v Kunove, v Gbeloch, v Hodoníne, v Kopčanoch, v rakúskom Hollabrune, v českom Uherskom Ostrohu a naposledy v kúpeľoch Smrdáky. Teraz si ich môžu vychutnať a zakúpiť aj Malačania. Výstava potrvá do 14. 7.

Otváracie hodiny:
št, pia : 16.30 – 18.00 h
so, ne : 15.00 – 17.00 h
V iných časoch je nutné sa objednať na t. č.: 034/772 23 87.

Fotografie z výstavy nájdete na našom facebookovom profile

 

Prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom

Počas prechádzok sa dozviete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú. No a dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa.

Stretneme sa v sobotu o 13.45 h pred Malackým kaštieľom.

prech anov

 

Habánsky hodový jarmok

Vo Veľkých Levároch sa v nedeľu 7. 7. môžete zabaviť na Habánskom hodovom jarmoku, ktorý sa začne už ráno o 9.00 h v rázovitom habánskom dvore. Dychovky, ľudovky i piesne do tanca budú znieť počas celého dňa v jeho uličkách, aby návštevníkom spríjemnili ostatné atrakcie, medzi ktorými nechýbajú výstava na plote, tvorivé dielne či výroba keramiky na hrnčiarskom kruhu. 

Pre náročnejších organizátori pripravili aj organizované prehliadky Habánskeho múzea s odborným výkladom (o 15.15 h a o 16.15 h)  a prehliadku rímskokatolíckeho kostola s výstupom na vežu. Hostia budú môcť ochutnať aj typický habánsky koláč Grenzkoch. Vstup na túto príjemnú letnú nedeľnú akciu vás nebude stáť ani cent, pretože domáci nás pozývajú zdarma!

PROGRAM PODUJATIA

 

Letné obecné slávnosti Kuchyňa

Poriadna zábava, a dokonca viacdňová je pripravená aj v Kuchyni. 5. – 7. júla sa tam konajú Letné obecné slávnosti. Na programe sú volejbalový turnaj, futbalové zápasy, slávnostná svätá omša, country popoludnie so skupinou OUKEY, disco párty, tanečná zábava, rybárske preteky, vystúpenie ľudového súboru Bazalička, rytiersky tábor, súťaž Televízny maniak, či súťaž o najchutnejšiu štrúdľu. Zaspieva aj slovenský Andrea Bocelli – spevák Maroš Bango a do tanca zahrajú hudobná skupina YO YO Band a dychová hudba Záhorienka.

Pre deti sú pripravené kolotoče, skákacia trampolína  hrad, chodúle, hojdačky, horolezecké ukážky James, zlaňovanie pre deti.

Stánky s občerstvením lákajú na býka na ražni, poľovnícky guláš z diviny, cigánske pečienky, pečené ryby, halászle, palacinky a samozrejme cukrovú vatu.

PROGRAM PODUJATIA

 

 

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok