24. 6. 2013
Test na nemocničných toaletách

Redaktori denníka SME testovali čistotu toaliet vo vybraných nemocniciach a s pomocou Štátneho veterinárneho a potravinového úradu aj prítomnosť baktérií na kľučkách toaliet či rúčkach invalidných vozíkov. Medzi 8 zariadeniami bola aj malacká nemocnica. Ako dopadla? Test fixkou, ktorá je viditeľná len pod svetlom UV lampy, dokázal, že naoko čisté a udržiavané toalety boli umyté len sčasti a stopy po nápisoch zostali na mise a čitateľný nápis aj na splachovači.

Na jednom z WC sa našiel Staphylococcus, Streptococcus, Enterobacter a PLK. Baktérie sa našli aj na vozíku a na stene jedného z oddelení. Čo na to nemocnica? Marketingová manažérka Z. Kovaľová podľa denníka SME (24. 6.) spochybnila testovanie, lebo ho mal vykonávať Úrad verejného zdravotníctva. Navyše podľa nej baktérie nájdené v nemocnici sú bežné a nie sú porušením hygienických noriem.

Pre pacienta je však zaujímavá iná informácia – rovnaký test fixkou v dvoch slovenských nemocniciach (v Dolnom Kubíne a v Banskej Bystrici) dokázal, že umývať sa dá aj poctivo a dôkladne. Na druhej strane však ani umytá fixka nemusí garantovať, že WC určené pre desiatky až stovky pacientov bude úplne bez baktérií. A práve s tým každý pacient najčastejšie počíta.

Viac o teste a jeho výsledkoch si môžete prečítať v denníku SME zo dňa 24.6. a tiež na webovej stránke SME

-tabu-

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok