10. 10. 2012
Tekvicové strašidlá v CVeČku
Jeseň je obdobím krásnych  farieb padajúceho lístia a dozrievaním plodov typických pre toto obdobie. Vyrezávanie tekvicových strašidiel  a svetlonosov  je dobrou zábavou pre deti i dospelých.  

Piaty  október bol dňom, keď sa areál CVeČka naplnil malými i väčšími priaznivcami  tejto akcie.  Všetci  sa tešili na tento tajomný deň, ktorý sa nezaobišiel bez  súťaženia a čarovania z rôznych prírodných materiálov.  Po krátkom privítaní deti s nadšením začali vytvárať plastelínové doplnky, ozdoby, stužky, ktoré postupne pripevňovali na svoju tekvičku.

Netrvalo dlho a pod ich šikovnými rukami začali vznikať  farebné čudá rôznych veľkostí a tvarov. Pre menšie deti  bola pripravená výroba papierových šarkanov spojená s vystrihovaním a nalepovaním. Výtvory malých umelcov boli zaradené do súťaže o Najtekvičku. Počas podujatia sa deti mohli občerstviť červíčkovým punčom a chutným gulášom. Na záver podujatia porota vyhodnotila z množstva tekvicových strašidiel tie najzaujímavejšie, ktoré boli odmenené peknými cenami. Sladká odmena sa však ušla všetkým šikovným deťom.  

-CVČ-

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok