10. 10. 2012
Tekvicové strašidlá v CVeČku
Jeseň je obdobím krásnych  farieb padajúceho lístia a dozrievaním plodov typických pre toto obdobie. Vyrezávanie tekvicových strašidiel  a svetlonosov  je dobrou zábavou pre deti i dospelých.  

Piaty  október bol dňom, keď sa areál CVeČka naplnil malými i väčšími priaznivcami  tejto akcie.  Všetci  sa tešili na tento tajomný deň, ktorý sa nezaobišiel bez  súťaženia a čarovania z rôznych prírodných materiálov.  Po krátkom privítaní deti s nadšením začali vytvárať plastelínové doplnky, ozdoby, stužky, ktoré postupne pripevňovali na svoju tekvičku.

Netrvalo dlho a pod ich šikovnými rukami začali vznikať  farebné čudá rôznych veľkostí a tvarov. Pre menšie deti  bola pripravená výroba papierových šarkanov spojená s vystrihovaním a nalepovaním. Výtvory malých umelcov boli zaradené do súťaže o Najtekvičku. Počas podujatia sa deti mohli občerstviť červíčkovým punčom a chutným gulášom. Na záver podujatia porota vyhodnotila z množstva tekvicových strašidiel tie najzaujímavejšie, ktoré boli odmenené peknými cenami. Sladká odmena sa však ušla všetkým šikovným deťom.  

-CVČ-

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok