31. 10. 2012
Tekvice, duchovia, strašidlá a bosorky v dérerke

Posledné októbrové dni sa v ZŠ Dr. J. Dérera niesli v znamení tekvíc: malých, veľkých, usmiatych, vtipných, strapatých, štrbavých… Tekvicové lampáše vytvorili prvostupniari so svojimi rodičmi. Nielenže skrášlili chodbu na II. poschodí školy, ale stali sa i súčasťou večerného programu. Keď sa v utorok 30.10. na mesto zniesla tma, na školskom dvore Dérerky sa uskutočnilo nezvyčajné stretnutie.

Na schôdzke sa totiž zišli duchovia, strašidlá, bosorky a deti s rozžiarenými lampiónmi. Stena školy sa premenila na filmové plátno. Pred zrakmi detí najskôr defilovali ich tekvice, potom strašidielka a kostlivci v krátkom animovanom filme. Chlad jesenného večera všetci zaháňali podupkávaním v rytme veselých pesničiek. Spoza mrakov vykukol mesiac a deti sa so svojimi rodičmi, pani učiteľkami a vychovávateľkami  vybrali v sprievode s farebnými lampiónmi do mesta.

Svetlonosi prešli Ulicou Ľuda Zúbka, Radlinského ulicou i Kláštorným námestím a  vrátili sa späť na školský dvor. Na všetkých čakalo prekvapenie. Jedinečné prekvapenie: ohňová šou! Blikotajúce tekvice vytvorili pódium a diváci so zatajeným dychom sledovali hru svetla a tmy. V povetrí sa mihali horiace vejáre, vystupujúci točili horiacimi palicami aj reťazami či fúkali oheň. Pre všetky deti bola v závere pripravená drobná sladkosť  a spomienkou na magický večer im zostane diplom. Vydarený začiatok jesenných prázdnin, však? 

Text: K. Habová; foto: K. Habová, S. Osuský

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok