27. 7. 2021
Talentovaný spevák z Malaciek Igor Holka rozbieha sólový projekt

Igor Holka je všestranný mladý umelec pôvodom z Malaciek. Dnes žije v Bratislave a po rokoch účinkovania v kapelách rozbieha sólovú kariéru. Nedávno vydal singel Snívam.

Videoklip nakrúcal spolu s herečkou Francescou Nagyovou na Záhorí na pieskových dunách známych ako Šranecké piesky

Táto pesnička mi ležala určitú dobu v šuflíku a čakala na svoju príležitosť. S úžasným kameramanom Patrikom z The DOPE production sme našli naozaj prekrásne miesta, ktoré svojou atmosférou dokonale zvýraznili pocit z celej pesničky. Čerešničkou na torte bola nádherná mladá herečka Francesca Nagyová, ktorej chcem poďakovať, že sa na to dala a spravila klip omnoho zaujímavejším a nádhernejším,“ povedal I. Holka. 

Igor navštevoval Základnú školu na Záhoráckej v Malackách a do nášho mesta sa stále vracia za rodičmi. Hoci nechodil do základnej umeleckej školy, je všestranne hudobne nadaný. Hrá na gitare, na klavíri, skladá hudbu a píše texty. Muzike sa začal venovať ešte počas strednej školy. Bol frontmanom rockovej kapely Pandora, s ktorou vydal CD. S pop rockovou skupinou Energia ako gitarista hral na viacerých veľkých festivaloch na Slovensku i v Českej republike. 

Odmalička som sa venoval rockovej hudbe a jej tvorbe. Ako dozrievam, menia sa aj ľudia a prostredie, v ktorom sa pohybujem. Zrazu som si uvedomil, že mám svoj playlist plný mien ako Bruno Mars alebo z tých slovenských Adam Ďurica,” vraví Igor. Postupne sa tak posunul od rocku k popovej sólo tvorbe: „Začal som tráviť viac času za klavírom a pohrávať sa aj s inými nástrojmi. Nové pesničky sú precítenejšie, melodickejšie a dovolím si tvrdiť, že aj chytľavé.“ 

Jeho nový singel môžete nájsť na streamovacích službách Spotify či Deezer. 
Videoklip na Youtube: Igor Holka – Snívam

Text: J. Hargaš, foto: archív I. Holku

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok