27. 7. 2021
Talentovaný spevák z Malaciek Igor Holka rozbieha sólový projekt

Igor Holka je všestranný mladý umelec pôvodom z Malaciek. Dnes žije v Bratislave a po rokoch účinkovania v kapelách rozbieha sólovú kariéru. Nedávno vydal singel Snívam.

Videoklip nakrúcal spolu s herečkou Francescou Nagyovou na Záhorí na pieskových dunách známych ako Šranecké piesky

Táto pesnička mi ležala určitú dobu v šuflíku a čakala na svoju príležitosť. S úžasným kameramanom Patrikom z The DOPE production sme našli naozaj prekrásne miesta, ktoré svojou atmosférou dokonale zvýraznili pocit z celej pesničky. Čerešničkou na torte bola nádherná mladá herečka Francesca Nagyová, ktorej chcem poďakovať, že sa na to dala a spravila klip omnoho zaujímavejším a nádhernejším,“ povedal I. Holka. 

Igor navštevoval Základnú školu na Záhoráckej v Malackách a do nášho mesta sa stále vracia za rodičmi. Hoci nechodil do základnej umeleckej školy, je všestranne hudobne nadaný. Hrá na gitare, na klavíri, skladá hudbu a píše texty. Muzike sa začal venovať ešte počas strednej školy. Bol frontmanom rockovej kapely Pandora, s ktorou vydal CD. S pop rockovou skupinou Energia ako gitarista hral na viacerých veľkých festivaloch na Slovensku i v Českej republike. 

Odmalička som sa venoval rockovej hudbe a jej tvorbe. Ako dozrievam, menia sa aj ľudia a prostredie, v ktorom sa pohybujem. Zrazu som si uvedomil, že mám svoj playlist plný mien ako Bruno Mars alebo z tých slovenských Adam Ďurica,” vraví Igor. Postupne sa tak posunul od rocku k popovej sólo tvorbe: „Začal som tráviť viac času za klavírom a pohrávať sa aj s inými nástrojmi. Nové pesničky sú precítenejšie, melodickejšie a dovolím si tvrdiť, že aj chytľavé.“ 

Jeho nový singel môžete nájsť na streamovacích službách Spotify či Deezer. 
Videoklip na Youtube: Igor Holka – Snívam

Text: J. Hargaš, foto: archív I. Holku

Ďalšie
Samospráva
2. 2. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent verejného obstarávania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Mestská polícia
2. 2. 2023
Výberové konanie: vedúci Oddelenia preventívnych aktivít Mestskej polície…

       Mesto Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie…

Zobraziť celý článok