Pracovať na mestskom úrade neznamená len sedieť v pohodlí a v teple, ako to niektorí vidia, ale aj byť vystavený ustavičnému tlaku rozličných termínov, nepoľavovať v pracovnom napätí a najmä byť verejnosti na očiach. Náročná práca v prospech občanov mesta si vyžaduje niekedy asertivitu, inokedy empatiu, no v každom prípade sebareflexiu úradníkov, ktorých poslaním je slúžiť klientom.
Po náročnom roku, ktorý poznačili najskôr plynová, potom hospodárska kríza, ale aj výčiny počasia, si posledné dni v roku spríjemňuje aj malacká radnica. Stromček zdobí vestibul od začiatku decembra, na Mikuláša sa zamestnancom ušla maličká čokoládová pozornosť, ktorú odovzdával primátor ráno hneď pri príchode do práce. Záver roka sa tradične spája aj s posedením, na ktorom sa vyhodnocujú a oceňujú najlepší zamestnanci mesta.
Pracovníci mesta vyrobili krásne vianočné svietniky, ktoré od 10. 12. zdobia kancelárie vedenia mesta a vedúcich oddelení. Krátko pred Vianocami (18. 12.) si zvykne osadenstvo malackej radnice spolu spievať koledy a spríjemní tak deň nielen sebe, ale aj klientom, ktorí na úrad prichádzajú. Každý sa môže k spievajúcim pripojiť a atmosféru spolupatričnosti si takto vychutnať.
T. Búbelová
Bojan Ćirić: Malacky majú najlepších fanúšikov na Slovensku!
Na konci apríla sa skončila sezóna nášho A tímu mužov v Niké Handball extralige. Hoci Záhoráci v…
Záver futbalovej sezóny
Futbalisti áčka FC Žolík Malacky majú za sebou dve predposledné kolá aktuálnej sezóny III. ligy.…