4. 5. 2007
Svätý Florián patril deťom

4. máj je sviatkom sv. Floriána – patróna hasičov. Na túto príležitosť sa už tradične tešia deti z Malaciek, ale aj okolitých záhoráckych obcí. Malackí hasiči sa im vždy postarajú o príjemné voľno strávené v ich spoločnosti. „Hentí sú isce z Levár,“ počula som debatu detí tmavšej pleti. „A vy ste odkiaľ?“ nedalo mi nespýtať sa. „My??? Z Rohožníka.“

Deň otvorených dverí (3. a 4. mája), ktorý pravidelne usporadúva Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Malackách, je vynikajúcou príležitosťou nenásilne poučiť stovky deti o sile a nebezpečenstve ohňa, ale aj o obrovskej námahe a ťažkej technike, ktoré sú nevyhnutné na jeho likvidáciu.

Nielen chlapci, ale aj dievčatá si chceli vysadnúť do hasičských cisterien, vyjsť na obrovskú plošinu, vyskúšať si zlaňovanie vo vaku či namieriť na cieľ hasičské delo. K najväčším atrakciám každého z dvoch dní, keď sa hasiči stali kamarátmi detí v dobrodružnej ceste za poznávaním, patrilo hasenie horiaceho vraku auta. Čerešničkou na torte sa stali ukážky z výcviku záchranárskych psov.

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok