4. 5. 2007
Svätý Florián patril deťom

4. máj je sviatkom sv. Floriána – patróna hasičov. Na túto príležitosť sa už tradične tešia deti z Malaciek, ale aj okolitých záhoráckych obcí. Malackí hasiči sa im vždy postarajú o príjemné voľno strávené v ich spoločnosti. „Hentí sú isce z Levár,“ počula som debatu detí tmavšej pleti. „A vy ste odkiaľ?“ nedalo mi nespýtať sa. „My??? Z Rohožníka.“

Deň otvorených dverí (3. a 4. mája), ktorý pravidelne usporadúva Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Malackách, je vynikajúcou príležitosťou nenásilne poučiť stovky deti o sile a nebezpečenstve ohňa, ale aj o obrovskej námahe a ťažkej technike, ktoré sú nevyhnutné na jeho likvidáciu.

Nielen chlapci, ale aj dievčatá si chceli vysadnúť do hasičských cisterien, vyjsť na obrovskú plošinu, vyskúšať si zlaňovanie vo vaku či namieriť na cieľ hasičské delo. K najväčším atrakciám každého z dvoch dní, keď sa hasiči stali kamarátmi detí v dobrodružnej ceste za poznávaním, patrilo hasenie horiaceho vraku auta. Čerešničkou na torte sa stali ukážky z výcviku záchranárskych psov.

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok