Ako som pomohol kamarátovi – to je názov výtvarnej a literárnej súťaže pre deti základných škôl v našom okrese. Hlavnou myšlienkou je prostredníctvom výtvarných dielok alebo literárnych príspevkov vyzdvihnúť a ukázať dobré skutky detí a jednoducho pomáhať slabším, zraniteľnejším či chorým, ale aj všetkým, ktorí našu pomoc potrebujú.
V piatok 24. novembra si súťažiaci prevzali ocenenia za svoju tvorbu v priestoroch Komunitného centra v Malackách. Zvíťazili všetci, ktorí sa zapojili, a my im k tomu blahoželáme. Ocenené boli všetky dielka.
Ako vyzerala konkrétna pomoc? Napríklad poslať chorému spolužiakovi úlohy, pomôcť mu vstať po páde na zem, zastať si kamaráta pred inými, pomôcť menej pohyblivému kamarátovi cez cestu, pomáhať novému spolužiakovi. Žiaci 4. A zo ZŠ Dr. J. Dérera svoje výkresy kreatívne pospájali, čím vzniklo pekné farebné leporelko.
Súťaž pripravili koordinátor ochrany detí pred násilím pôsobiaci v Malackách Juraj Moravčík v spolupráci s Centrom voľného času v Malackách.
Text a foto: -red-
Komunitné centrum má svoj nový facebookový profil. Nájdete ho pod názvom Komunitné centrum Malacky. Vďaka nemu sa dozviete o všetkých novinkách či podujatiach.
Dodatočný vývoz plastového odpadu pre celé mesto – streda 18. júna
V poslednom minuloročnom vydaní Malackého hlasu (22/2024) sme uverejnili rozpis vývozu triedeného…
Futbalový turnaj prípraviek - pozvánka
Srdečne pozývame všetkých fanúšikov futbalu podporiť našich malých futbalistov zo Žolíka. Vsobotu…