31. 10. 2011
Súčasťou filmového festivalu je aj Expedičná kamera 2011
Tento rok už naostro! Po minuloročnom nultom ročníku filmového festivalu Fest Film Fest 2010 začíname naozaj. Od 3. 11. do 7. 11. 2011 prebehne v „Kultúrním domečku“ v Malackách

1. ročník filmového festivalu Fest Film Fest, Malacky 2011. Podľa nášho hesla: Fest dobrý, Fest filmový a Fest náš.

Pre verejnosť sa festival začne „svetovo“ 4. 11. 2011 o 18:00. Náš záhorácky filmový festival slovenských a českých filmov si pozval hosťa: jednodňový filmový cestovateľský festival Expedičná kamera. Expedičná kamera prináša aj do Malaciek cestovateľské a outdoorové filmy z celého sveta! Celovečerné pásmo špičkových filmov o dobrodružných expedíciach, extrémnych horolezeckých výstupoch, odvážných vodáckých výpravách a ďalších “bláznovinách” je aj pre Záhorákov. Malacky sa stali súčasťou 33 miest Slovenska a 100 miest Čiech, v ktorých sa  filmový festival Expedičná kamera bude odohrávať.

Ale nezaprieme našu jedinečnosť. Od tohto 1. ročníka už navždy sa v našom regióne k názvu Expedičná kamera pridá vždy i venovanie. Sme totiž hrdí, že práve u nás, na Záhorí žil cestovateľ telom, dušou i snami, ktorému sme festival venovali. Myslím, že každému športovcovi v mysli nabehol obraz usmievavého človeka, propagátora športu a nadšenca pre cyklistiku Petra Patscha. Sme radi, že 4. 11. o 18:00 pri otvorení slávnostne pokrstíme na pôde Fest Film Festu jednodňový festival športu Expedičná kamera a pridelíme mu názov Expedičná kamera in memoriam Peter Patsch. Ako poďakovanie za obetavú prácu a nadšenie pre šport bude tiež udelená prvá cena filmového festivalu Fest Film Fest a to „Záhorácky Dík 2011“ práve Petrovi Patschovi. Veríme, že Peter Patsch sa v cyklistickom nebi usmieva a páči sa mu myšlienka filmového festivalu, ktorý zavedie diváka do celého sveta. Preto vás pozývame na premietanie 7 jedinečných filmov. Organizátori Expedičnej kamery tiež pripravili pre každého účastníka malé darčeky a možnosť hlasovať o najlepší film tohtoročného cestovateľského festivalu. Tešíme sa na vás, priatelia.

Aké filmy budete môcť vidieť?
GOBI DESERT (réžia: Freeride Entertainment), SÁM VO STENE  (réžia: Nick Rosen, Peter Mortimer), BRAHMAPUTRA (réžia: Ladislav Moulis), POSLEDNÍ LOVCI (scenár a réžia: Steve L. Lichtag), URUCA (réžia : Erick Grigorovski), MAZUNGU (réžia : Phil Harwood), LIFE CYCLES (réžia: Derek Frankowski, Ryan Gibb)

Denisa Bogdalíková
MCK Malacky


Anotácie:

GOBI DESERT, réžia: Freeride Entertainment, Kanada, 4 min.
Profesionálny freerideri Cam McCaul a Darren Berrecloth sa tentoraz vypravili do púšte Gobi, kde v nádhernej krajine schádzajú piesočné duny a hľadajú ďalšie možné i nemožné terény pre svoje šialený zjazdy na horských bicykloch.

SÁM VO STENE, réžia: Nick Rosen, Peter Mortimer, USA, 2009, 24 min.
23-ročný Alex Honnold má vo svete free solo namierené veľmi vysoko. Pri lezení obrovských stien bez lana a s nulovou šancou na prežitie v prípade pádu je Alex pokojný a neohrozený. Až pri najdôležitejším free solo výstupu stenou Half Domu spozná Alex konečne, čo to znamená slovo “strach”.

BRAHMAPUTRA, réžia: Ladislav Moulis, ČR, 2009, 29 min.
Na konci roka 2008 uskutočnila skupina vodákov prvú českú výpravu na jednu z najväčších svetových riek – Brahmaputra. Po zložitom vyjednávaní sa im nakoniec podarilo preniknúť až k začiatku zjazdu, do oblasti ktorá je pre bežných turistov úplne neprístupná a leží na hraniciach Indie a Tibetu. Nehoda a extrémne ťažkých perejách je však skoro donútili prvozjazdov prerušiť a opustiť kaňon rieky. Tým sa ale nevedomky dopustili priestupku a sú prenasledovaní indickú armádou. Teraz sa teda stretávajú s ďalšou otázkou. Riskovať konflikt a armádou alebo radšej zostúpiť späť do kaňonu a pokračovať v nebezpečnom zjazde?

POSLEDNÍ LOVCI, scenár a réžia: Steve L. Lichtag, ČR, 2010, 51 min.
Dramatický dokument o živote veľrybárov na indonézske ostrove Lembata. Ako jedni z posledných na našej planéte lovia tradičným spôsobom nielen veľryby ale aj delfíny a manty. Vyzbrojení iba bambusovými harpúnami vyplávajú na more iba v drevených člnoch. Nie vždy sa vracia z mora úspešne. Tento snímok nás núti premýšľať nad neistou budúcnosťou tejto komunity.

URUCA, réžia : Erick Grigorovski, Brazília, 2008, 8 min.
Horolezecký animovaný film o pokuse vylezenie veľmi ťažké cesty “Uruca” v Rio de Janeiro.

MAZUNGU, réžia : Phil Harwood, Veľká Británia, 2010, 20 min.
Päť mesiacov strávil Phil Harwood na kanoe, keď sám splouval 4700 kilometrov po africkej rieke Kongo.

LIFE CYCLES, réžia: Derek Frankowski, Ryan Gibb, Kanada, 2010, 47 min.
Aj kolo samotné má svoj vlastný život. A práve tento film sa nám snaží priblížiť život kola. Nečakaným spôsobom natočený film, ktorý bikerské snímky posúva do úplne inej roviny. Výborný nápad, skvelá kamera a nádherná krajina okolo

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok