21. 5. 2018
Súčasťou Dňa detí bude i mobilné planetárium
Chcete sa hravou formou naučiť niečo z oblasti astronómie a prírodných vied? Využite mobilné planetárium, ktoré bude súčasťou programu na Deň detí už najbližšiu sobotu v centre mesta. Ide o zábavný a zmysluplný program pre deti i širokú verejnosť.

Mobilné planetárium ponúka sférické premietanie vzdelávacích filmov a zábavnú show s 3D efektom o hviezdach a vesmíre na planetárnej kupole. Diváci  sa dozvedia o pôvode života, o vzniku a vývoji Zeme, slnečnej sústave a hvezdárskom ďalekohľade, ale aj o vode a jej dôležitosti na planéte, o podmorskom svete, letoch do vesmíru, či robotických vozidlách na povrchu planéty Mars.

Premietaný obraz sa sleduje netradične poležiačky. Vďaka digitálnemu sférickému kinu, ktoré umožňuje filmový pohľad v uhle 360 stupňov, môžu návštevníci získať celkom nový zážitok. Mobilné planetárium je skvelý spôsob ako sa hravou a zábavnou formou dozvedieť zaujímavosti z astronómie a prírodných vied.  

Pridajte sa k tisícom divákov, ktorí už  efektné vizuálne predstavenie prenosného planetária videli a získajte nový pohľad na život a vesmír. Stačí prísť v sobotu 26. mája do centra mesta. Vítaní sú malí i veľkí návštevníci.

-red-
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok