12. 3. 2013
Študenti už píšu maturitné testy
V utorok 12. marca sa začal týždeň písomných maturitných skúšok. Z celkového počtu 57 232 slovenských maturantov ich 170 maturuje na dvoch gymnáziách v Malackách. Gymnázium na Ul. 1. mája tento rok pripravilo na skúšky dospelosti 113 študentov a v cirkevnom gymnáziu, ktoré je súčasťou Spojenej školy sv. Františka Assiského, tento rok maturuje 57 študentov. V prvý deň externý test a slohová práca preveria ich vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry.  

V Spojenej škole sme zastihli riaditeľa školy Daniela Masaroviča spolu s predsedom maturitnej komisie Ľubošom Čepkom, keď vchádzali do tried, kde študenti práve vypĺňali test zo slovenského jazyka. „Otázky sa mi nezdajú extrémne náročné,“ povedala predsedníčka predmetovej komisie Ivana Hesková. „Poctivo pripravený maturant by to mohol zvládnuť bez problémov,“ zhodnotila. Zástupkyňa školy Beata Norisová dodala, že výsledky tejto časti sa študenti dozvedia 7. mája, desať dní pred ústnymi maturitami. „Testy sa vyhodnocujú centrálne a slohové práce hodnotia domáci učitelia,“ dodala.

V stredu 13. marca si každý maturant napíše externý test a slohovú prácu z vybraného povinného cudzieho jazyka – u nás z angličtiny a z nemčiny. Všeobecným trendom je úbytok maturantov z nemeckého jazyka a zrkadlom tohto stavu je aj pomer maturantov z týchto jazykov v Malackách. Z angličtiny maturuje na štátnom gymnáziu 85 študentov a na cirkevnom 39, z nemčiny 25 na štátnom a 18 na cirkevnom. Štvrtok 14. marec bude patriť matematike, ktorá je voliteľná a maturitná skúška z nej sa vykonáva formou externého testu z tohto predmetu. V Malackách si tento predmet zvolilo dovedna 34 maturantov.

Text, foto: T. Búbelová
    
Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok