12. 3. 2013
Študenti už píšu maturitné testy
V utorok 12. marca sa začal týždeň písomných maturitných skúšok. Z celkového počtu 57 232 slovenských maturantov ich 170 maturuje na dvoch gymnáziách v Malackách. Gymnázium na Ul. 1. mája tento rok pripravilo na skúšky dospelosti 113 študentov a v cirkevnom gymnáziu, ktoré je súčasťou Spojenej školy sv. Františka Assiského, tento rok maturuje 57 študentov. V prvý deň externý test a slohová práca preveria ich vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry.  

V Spojenej škole sme zastihli riaditeľa školy Daniela Masaroviča spolu s predsedom maturitnej komisie Ľubošom Čepkom, keď vchádzali do tried, kde študenti práve vypĺňali test zo slovenského jazyka. „Otázky sa mi nezdajú extrémne náročné,“ povedala predsedníčka predmetovej komisie Ivana Hesková. „Poctivo pripravený maturant by to mohol zvládnuť bez problémov,“ zhodnotila. Zástupkyňa školy Beata Norisová dodala, že výsledky tejto časti sa študenti dozvedia 7. mája, desať dní pred ústnymi maturitami. „Testy sa vyhodnocujú centrálne a slohové práce hodnotia domáci učitelia,“ dodala.

V stredu 13. marca si každý maturant napíše externý test a slohovú prácu z vybraného povinného cudzieho jazyka – u nás z angličtiny a z nemčiny. Všeobecným trendom je úbytok maturantov z nemeckého jazyka a zrkadlom tohto stavu je aj pomer maturantov z týchto jazykov v Malackách. Z angličtiny maturuje na štátnom gymnáziu 85 študentov a na cirkevnom 39, z nemčiny 25 na štátnom a 18 na cirkevnom. Štvrtok 14. marec bude patriť matematike, ktorá je voliteľná a maturitná skúška z nej sa vykonáva formou externého testu z tohto predmetu. V Malackách si tento predmet zvolilo dovedna 34 maturantov.

Text, foto: T. Búbelová
    
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok