3. 4. 2017
Strojár v poslednom domácom stretnutí remizoval
Hádzanári Strojára Malacky vo svojom poslednom domácom extraligovom stretnutí remizovali s posledným celkom súťaže Agrokarpaty Pezinok 28:28. Do tabuľky si obaja súperi pripísali po bode. Malacky navýšili svoje konto na 8 bodov, Pezinok bodoval po prvý raz v sezóne.
    Domáci sa od začiatku stretutia nevedeli dostať do správneho zápasového tempa, čo znamenalo, že v 10. minúte hostia spoza Karpát prekvapivo viedli 4:3. Malačania zostali zaskočení z nástupu hosťujúceho tímu, ktorý pridával gól za gólom. Desať minút pred koncom I. polčasu bol Pezinok vo vedení 9:5, ale Malačania sa dokázali prebrať a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 12:12. Strojár mal nečakané problémy so súperom, ktorého zdolal vo všetkých troch doterajších vzájomných konfrontáciách.
    Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie našim hádzanárom, ktorí v 37. minúte odskočili súperovi na rozdiel 4 gólov. Zbytočné vylúčenia na našej strane však pomohli Pezinku vrátiť sa do stretnutia. Od 40. minúty bolo až do konca zápasu takmer vyrovnané: oba celky sa striedali vo vedení, vždy však iba o gól. Záver duelu poznačila šarvátka dve minúty pred koncom, ktorá priniesla po dve vylúčenia na oboch stranách. Z Malačanov nedohrali Ivan Oslej a Tomáš Stachovič, tých ešte doplnil červenou kartou zo 60. minúty Peter Stachovič. Dovedna bolo udelených šesť červených kariet. Hráči Strojára doťahovali svojho súpera až do samotného záveru, v poslednej minúte Pezinok viedol o jeden gól, ale Tomáš Baláž z nariadenej sedmičky vyrovnal na konečných 28:28.
    Na posledné extraligové stretnutie vycestujú naši hádzanári v piatok 7. apríla do Bratislavy, kde sa stretnú s ŠKP. Extraligu však bez ohľadu na zápas s Pezinkom i s ŠKP ukončia na 9. mieste.

Strojár Malacky – ŠHK Agrokarpaty Pezinok 28:28 (12:12)
Zostava Malaciek: Dušan Roško – Tomáš Stachovič (3), Tomáš Baláž (4), Robert Baláž, Ivan Oslej (8 + ČK), David Stachovič (1), Tomáš Stachovič (4 + ČK), Dušan Frýbert (1), Peter Stachovič (ČK), Dominik Grich (3), Andej Dobrocký (4)

Text: M. Binčík, foto: S. Osuský
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…