28. 3. 2018
Strojár opäť prehral na domácej palubovke

Hádzanári Strojára Malacky v utorkovom zápase 5. kola skupiny o záchranu prehrali so Slovanom Modra 26:34. Pre Malačanov to bol posledný domáci extraligový zápas, po Veľkej noci ich čaká výjazd do Prešova a baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži, v ktorej sa stretnú s víťazom nadstavbovej časti prvej ligy.
 Stretnutie posledného tímu s predposledným bolo na začiatku veľmi vyrovnané. Hosťom dávali domáci Malačania šance po vlastných chybách a zbytočných vylúčeniach. Len za úvodných šesť minút sa na trestnej lavici objavili hneď dvaja domáci hráči. Najprv sa držalo prevažne remízové skóre,  potom sa v polovici prvého polčasu dostali Modrania do výraznejšieho vedenia 8:5, na čo zareagoval malacký tréner Ondrej Sakar oddychovým časom. Tento ťah domácim pomohol. Malačania nielenže vyrovnali, ale prvý polčas vyhrali 15:14.
 Druhý sa začal podobne vyrovnane, avšak domáci po piatich minútach úplne vypadli z tempa a Modra začala ovládať dianie na palubovke. Hráči Strojára si prestali rozumieť v rozohrávke a nechávali sa vylučovať, z čoho pramenila stupňujúca sa nervozita. Domáci tušili už pätnásť minút pred koncom stretnutia, že zápas asi prehrajú, keďže stav bol 20:26 v ich neprospech. Zápas v závere často prerušovali oddychové časy a diskusie tímov s rozhodcami. Obrany už neboli také ostražité ako v úvode, takže diváci v Maline videli pomerne veľa gólov a prehru Strojára 26:34.
 Malacky čaká ešte výjazd do Prešova a dva rozhodujúce zápasy baráže o zotrvanie v extralige.

TJ Strojár Malacky – Slovan Modra 26:34 (15:14)
Zostava Malaciek: Dušan Roško (Marek Kuklovský) – Jakub Krajčír, Tomáš Baláž, Pavol Bízek (1), Martin Hlaváč (1), Robert Baláž (4), Ivan Oslej (2), Dušan Baďura (3), Anur Burnazovič (6), Lukáš Konečný, Tomáš Stachovič (2),  Vladimír Pavlík, Mário Prevaj (3), Marijo Grab (4), Andrej Dobrocký

M. Binčík

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…