3. 2. 2017
Strojár aj po druhýkrát zdolal Agrokarpaty Pezinok

Hádzanári Strojára Malacky sa v piatok 27. januára po druhý raz tešili z víťazstva vo svojej prvej sezóne v extralige mužov. Predposledné mužstvo Malaciek si s posledným Pezinkom poradilo na jeho palubovke 27:24 a do tabuľky si pripísalo dva body za víťazstvo. Celkovo ich Strojár nazbieral päť.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim Pezinčanom, ktorí sa viac dostávali k nebezpečným zakončeniam. Od začiatku bolo stretnutie poznačené početnými vylúčeniami na oboch stranách. Malačania sa vedenia chopili až v dvadsiatej minúte, keď viedli 8:7. Rovnako o gól sa skončilo i úvodné dejstvo – 13:12 v prospech Strojára Malacky.

V druhom polčase sa nervozita i početnosť vylúčení a kartových trestov stupňovala, ale hostia začali brať zápas definitívne do svojich rúk, keď Pezinku odskočili v priebehu druhej polovice aj na rozdiel piatich gólov. Zápas 16. kola priniesol skôr boj než krásnu hádzanú, o čom svedčí aj fakt, že stretnutie nedohralo pre červenú kartu až päť hráčov. Na strane Malačanov boli vylúčení Robert Baláž a David Stachovič a v poslednej minúte i Martin Sedláček, ktorý si pre dištanc nezahrá domáci zápas s Hlohovcom. Malacky si aj vďaka výborným zákrokom brankára Dušana Roška a využívaniu príležitostí aj v podobe sedemmetrových hodov desať minút pred koncom zabezpečili pre Pezinok nedostihnuteľný stav 23:18. Domáci síce z manka ukrajovali, no k vyrovnaniu im nepomohli ani oddychové časy. Zverenci Jána Kordoša po výbornom druhom polčase zvíťazili v Pezinku 27:24 a pripísali si vôbec prvú výhru na palubovke súpera.

Strojár viedli za víťazstvom dvaja šesťgóloví strelci Ivan Oslej a Martin Sedláček, ktorým konkurovali Tomáš Baláž a David Stachovič – obaja po päť. Malacky sa po 15  odohratých zápasoch nachádzajú na 9. priečke s 5 bodmi. Za nimi je len Pezinok, ktorému sa ešte bodovať nepodarilo. V nasledujúcich dvoch domácich stretnutiach najprv Strojár privíta v sobotu 4. februára o 18:00 hádzanárov Hlohovca a v stredu 8. februára v dohrávke 9. kola majstra Tatran Prešov. Základnú časť extraligy Malačania dokončia zápasom v Prešove. Držíme im palce v ďalšom reprezentovaní mesta!

ŠHK Agrokarpaty Pezinok – Strojár Malacky  24:27 (12:13)
Zostava Malaciek: Roman Piaček (Dušan Roško) – Tomáš Stachovič (2), Vladimír Pavlík (2), Tomáš Baláž (5), Martin Hlaváč, Robert Baláž (ČK), Ivan Oslej (6), David Stachovič (5+ČK), Martin Sedláček (6+ČK), Tomáš Stachovič (1), Roman Valachovič, Dušan Frýbert, Peter Stachovič, Dominik Grich, Andrej Dobrocký

Text: M. Binčík, foto: -MM-

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…