25. 7. 2011
Stretnutie k téme Družstevná

Nezávislý poslanec MsZ v Malackách J. Říha zorganizoval v nedeľu 24. 7. diskusné stretnutie k téme problémového susedského spolužitia na Družstevnej ulici. V kine sa stretla asi tridsiatka ľudí, medzi nimi aj dotknutí členovia rodiny Dobrovodských, niekoľko mladých nezávislých poslancov a prívržencov občianskej iniciatívy Ľudia pre Malacky (ĽPM), ale aj obyvatelia Družstevnej ulice.

Za diskusné stoly zasadli okrem zvolávateľa poslanec M. Ondrovič, Z. Baligová, ktorá sa aktivizuje v riešení pretrvávajúcich problémov nielen z pozície členky ĽPM, ale aj obyvateľky ulice. Pozvanie prijala aj viceprimátorka M. Tedlová. Cieľom diskusie mal byť pohľad do blízkej budúcnosti, keď sa chystá zbúranie ďalšej čiernej stavby a očakáva sa zvýšený ekonomický tlak na neprispôsobivé rodiny. Hostia aj diskutujúci zvažovali možné varianty riešenia situácií, ktoré realita prinesie.

Viacerí prítomní vyslovili neochotu hľadať pre Rómov náhradné bývanie po asanácii čiernej stavby. Prízvukovali, že sa k nim treba správať rovnako ako k ostatným a žiadať dodržiavanie pravidiel. Susedia sa obávajú, že sa nasťahujú späť do domu, ich hustota sa ešte zvýši a pomery zhoršia. Viceprimátorka nepotvrdila informácie o možnom rozptýlení rodín do viacerých častí mesta a uviedla, že mesto im nič nechce dať zadarmo. Upozornila, že problémom by sa malo zaoberať mestské zastupiteľstvo.

-tabu-
      

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok