27. 6. 2014
Strelecký koncert v Malackách
Na streleckých pretekoch v disciplíne M-800, ktoré sa uskutočnili 22. júna na strelnici Športovo-streleckého klubu v Malackách sa zišla nevídaná konkurencia 35 strelcov z takmer celého Slovenska. Od viacerých známych pretekárov sa očakával tvrdý boj o víťazstvo, kde každý stratený bod bude mať nezvratné dôsledky na umiestnenie v celkovom poradí. Minuloročný víťaz pretekov – Robert Láska od začiatku nenechal nikoho na pochybách, že víťazstvo prišiel obhájiť.

Bez straty bodu odstrieľal 7 položiek, čiže trafil 70 desiatok v rade. No najmenej ďalších 10 výborných strelcov si povedalo , že je čas na zmenu . Svojími kvalitnými výkonmi ho „prenasledovali“ a trpezlivo čakali na jeho chybu. Robert Láska pokračoval v excelentnom výkone a ani osmička v poslednom terči mu víťazstvo nezobrala . Minimálne rozdiele medzi pretekármi nechávali do posledného výstrelu otvorenú otázku konečného poradia.

Z prenasledovateľov sa mu nakoniec najviac priblížil Štefan Bugyi zo Šiah, keď v celkovom poradí zaostal o jediný bod a Szabo Robert z Komárna o dva body. O najväčšie prekvapenie sa postaral Flux Štefan mladší, lebo svojim výkonom predbehol mnohých známejších strelcov. Skutočnosť , že až 7 strelcov dosiahlo ocenenie majster streľby, svedčí celkovej kvalite výkonov.

Organizačné a technické zabezpečenie pretekov bolo ako vždy na vysokej úrovni, čo dokazuje aj každoročne slušná účasť pretekárov . Tou symbolickou čerešničkou na torte bol výborný poľovnícky guláš od majstra varešky Miroslava Beitla.

Výsledky jednotlivcov

1. miesto:     Láska Robert,        LESY SR      798 bodov, MS
2. miesto:     Bugyi Štefan,        Šahy           797 bodov, MS
3. miesto:     Szabo Robert,       Komárno     796 bodov, MS
4. miesto:     Flux Štefan ml,.     Chropov      795 bodov, MS
5. miesto:     Foro Marián,          Hlohovec     794 bodov,  MS
6. miesto:    Haramia Stanislav,  Malacky       793 bodov,  MS

Milan Merc

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok