27. 6. 2014
Strelecký koncert v Malackách
Na streleckých pretekoch v disciplíne M-800, ktoré sa uskutočnili 22. júna na strelnici Športovo-streleckého klubu v Malackách sa zišla nevídaná konkurencia 35 strelcov z takmer celého Slovenska. Od viacerých známych pretekárov sa očakával tvrdý boj o víťazstvo, kde každý stratený bod bude mať nezvratné dôsledky na umiestnenie v celkovom poradí. Minuloročný víťaz pretekov – Robert Láska od začiatku nenechal nikoho na pochybách, že víťazstvo prišiel obhájiť.

Bez straty bodu odstrieľal 7 položiek, čiže trafil 70 desiatok v rade. No najmenej ďalších 10 výborných strelcov si povedalo , že je čas na zmenu . Svojími kvalitnými výkonmi ho „prenasledovali“ a trpezlivo čakali na jeho chybu. Robert Láska pokračoval v excelentnom výkone a ani osmička v poslednom terči mu víťazstvo nezobrala . Minimálne rozdiele medzi pretekármi nechávali do posledného výstrelu otvorenú otázku konečného poradia.

Z prenasledovateľov sa mu nakoniec najviac priblížil Štefan Bugyi zo Šiah, keď v celkovom poradí zaostal o jediný bod a Szabo Robert z Komárna o dva body. O najväčšie prekvapenie sa postaral Flux Štefan mladší, lebo svojim výkonom predbehol mnohých známejších strelcov. Skutočnosť , že až 7 strelcov dosiahlo ocenenie majster streľby, svedčí celkovej kvalite výkonov.

Organizačné a technické zabezpečenie pretekov bolo ako vždy na vysokej úrovni, čo dokazuje aj každoročne slušná účasť pretekárov . Tou symbolickou čerešničkou na torte bol výborný poľovnícky guláš od majstra varešky Miroslava Beitla.

Výsledky jednotlivcov

1. miesto:     Láska Robert,        LESY SR      798 bodov, MS
2. miesto:     Bugyi Štefan,        Šahy           797 bodov, MS
3. miesto:     Szabo Robert,       Komárno     796 bodov, MS
4. miesto:     Flux Štefan ml,.     Chropov      795 bodov, MS
5. miesto:     Foro Marián,          Hlohovec     794 bodov,  MS
6. miesto:    Haramia Stanislav,  Malacky       793 bodov,  MS

Milan Merc

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok