16. 7. 2021
Strelecký koncert v Malackách
Na pretekoch streleckej ligy Slovenskej poľovníckej komory v disciplíne M-800 sa zišla nevídaná konkurencia 29 strelcov z takmer celého Slovenska. Preteky sa uskutočnili 26. júla na rekonštruovanej strelnici ŠSK v Malackách. Po mesiacoch bez možnosti organizácie spoločných športových podujatí si strelci prišli vyskúšať aktuálnu športovú formu a predovšetkým opäť sa stretnúť s priateľmi. Na streleckých stanovištiach však úsmevy vystriedalo absolútne sústredenie, pretože sa očakával tvrdý boj o víťazstvo. 
V disciplíne M 800 sa strieľa na vzdialenosť 50 metrov 2 x 10 výstrelov malokalibrovkou na 4 terče (líška, srnec, kamzík, diviak), pričom všetky sú v časovom limite 6 minút na položku. Aj keď každý pretekár vystrelí 80 výstrelov a môže dosiahnuť maximálny zisk 800 bodov, v silnej konkurencií rozhoduje hoci len jediný bod. 
Ako sa očakávalo, preteky boli veľmi vyrovnané. Po prvých dvoch terčoch mali plný zisk bodov až štyria, medzi nimi aj veterán Marián Foltýn z Malaciek. Ďalších 6 strelcov strácalo len 1-2 body. Skúsení pretekári tušili, že víťaz nebude jasný až do posledného terča. Ako vraveli: „Medaily rozdáva diviak!“ Posledné  terče – 2 x diviak – sú najťažšie a dôsledne preveria mentálnu aj fyzickú kondíciu.
Po poslednom výstrele však bolo jasné, že o víťazovi sa rozhodne až v rozstrele medzi Ernestom Jurkovičom zo Skalice a Malačanom Danielom Jurkovičom. Rozstrel znamená ďalších 10 výstrelov na nový terč diviaka v skrátenom časovom limite 3 minúty. 
Obaja pokračovali v excelentných výkonoch. Tesným výsledkom 96:95 nastrieľaných bodov vybojoval pohár víťaza Ernest Jurkovič. Tretie miesto takisto určil rozstrel. Bronzovú priečku napokon obsadil Róbert Láska, ktorý v Malackách už niekoľkokrát aj vyhral. Skutočnosť, že až 6 strelcov dosiahlo ocenenie majster streľby, svedčí o celkovej kvalite výkonov.   
Organizačné a technické zabezpečenie pretekov bolo ako vždy na vysokej  úrovni, čo  každoročne dokazuje aj slušná účasť pretekárov. Symbolickou čerešničkou na torte bol výborný poľovnícky guláš od majstra varešky Lubomíra Beitla.  

Text a foto: M. Merc 
 
Výsledkové listiny:
Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok