16. 7. 2021
Strelecký koncert v Malackách
Na pretekoch streleckej ligy Slovenskej poľovníckej komory v disciplíne M-800 sa zišla nevídaná konkurencia 29 strelcov z takmer celého Slovenska. Preteky sa uskutočnili 26. júla na rekonštruovanej strelnici ŠSK v Malackách. Po mesiacoch bez možnosti organizácie spoločných športových podujatí si strelci prišli vyskúšať aktuálnu športovú formu a predovšetkým opäť sa stretnúť s priateľmi. Na streleckých stanovištiach však úsmevy vystriedalo absolútne sústredenie, pretože sa očakával tvrdý boj o víťazstvo. 
V disciplíne M 800 sa strieľa na vzdialenosť 50 metrov 2 x 10 výstrelov malokalibrovkou na 4 terče (líška, srnec, kamzík, diviak), pričom všetky sú v časovom limite 6 minút na položku. Aj keď každý pretekár vystrelí 80 výstrelov a môže dosiahnuť maximálny zisk 800 bodov, v silnej konkurencií rozhoduje hoci len jediný bod. 
Ako sa očakávalo, preteky boli veľmi vyrovnané. Po prvých dvoch terčoch mali plný zisk bodov až štyria, medzi nimi aj veterán Marián Foltýn z Malaciek. Ďalších 6 strelcov strácalo len 1-2 body. Skúsení pretekári tušili, že víťaz nebude jasný až do posledného terča. Ako vraveli: „Medaily rozdáva diviak!“ Posledné  terče – 2 x diviak – sú najťažšie a dôsledne preveria mentálnu aj fyzickú kondíciu.
Po poslednom výstrele však bolo jasné, že o víťazovi sa rozhodne až v rozstrele medzi Ernestom Jurkovičom zo Skalice a Malačanom Danielom Jurkovičom. Rozstrel znamená ďalších 10 výstrelov na nový terč diviaka v skrátenom časovom limite 3 minúty. 
Obaja pokračovali v excelentných výkonoch. Tesným výsledkom 96:95 nastrieľaných bodov vybojoval pohár víťaza Ernest Jurkovič. Tretie miesto takisto určil rozstrel. Bronzovú priečku napokon obsadil Róbert Láska, ktorý v Malackách už niekoľkokrát aj vyhral. Skutočnosť, že až 6 strelcov dosiahlo ocenenie majster streľby, svedčí o celkovej kvalite výkonov.   
Organizačné a technické zabezpečenie pretekov bolo ako vždy na vysokej  úrovni, čo  každoročne dokazuje aj slušná účasť pretekárov. Symbolickou čerešničkou na torte bol výborný poľovnícky guláš od majstra varešky Lubomíra Beitla.  

Text a foto: M. Merc 
 
Výsledkové listiny:
Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok