19. 11. 2020
Strecha kina je hotová
Na budove malackého kina už svieti nová strecha. V uplynulých týždňoch tam pracovali tesári a klampiari, aby opravili starú nefunkčnú strechu, ktorá netesnila a počas dažďov zatekala. Plechy boli nahradené  estetickou škridlou, v podkroví sa doplnilo nové latovanie a navyše pribudla aj poistná vrstva hydroizolácie. 
Kino je v prevádzke pravdepodobne od začiatku roka 1927. Po takmer sto rokoch prevádzky si zaslúžilo všetky investície, ktoré doň boli vložené v posledných rokoch. Od vlaňajška má kvalitný  zvukový systém a tento rok pribudol moderný laserový projektor. Mimochodom, naše kino je prvým jednosálovým kinom na Slovensku s takouto kvalitnou premietacou technikou. Kino sa už teší na svojich návštevníkov po vynútenej pauze, spôsobenej hygienickými opatreniami. 
Investície do obnovy mestského majetku by mali pokračovať. Mesto plánuje v budúcom roku zrekonštruovať strechu synagógy a pravdepodobne aj strechu mestského úradu. V prípade dobrej finančnej situácie by mal kompletnú opravu podstúpiť zámocký múr v úseku pozdĺž ulice Duklianskych hrdinov.

Text: -lp-, foto dron: D. Krakovský, historické foto: Malacké pohľady

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok