13. 7. 2011
Strážnik zachránil vzácneho dravca

Nočný strážnik z malackého kaštieľa si ráno po nočnej zmene všimol pri studni mladého dravca, ktorý si zvedavo obzeral sochu jeleňa. Očividne mal problémy vzlietnuť, tak ho vzal do papierovej škatule a priniesol na mestský úrad. Skontaktovali sme sa s ochranármi a vzácneho sokola myšiara sme zaniesli na pracovisko Chránenej krajinnej oblasti Záhorie v Malackách, kde dravca odborne prezrel odborník zoológ Rudolf Jureček.

„Je to tohtoročné mláďa, v dobrej kondícii, na prvý pohľad však nie je jasné, prečo nemôže lietať. Viditeľne má problém s pravým krídlom,“ povedal zoológ. Až veterinár posúdi, či dravec v hodnote, ktorá sa pohybuje v hodnotách prevyšujúcich 1000 eur, bude zakrátko vypustený v blízkosti kaštieľa, kde má pravdepodobne rodičov, alebo pôjde do rehabilitačnej stanice.

V malackom kaštieli sa však zvieratká očividne dobre cítia. Podľa úsudku odborníka vtáky hniezdia pravdepodobne v komínoch. Prednedávnom však mesto riešilo aj pomoc včelára pri odstránení nezvyčajne veľkého roja včiel, ktorý sa usadil v strome na nádvorí.

Ak aj vy nájdete divo žijúce zviera, ktoré je nejakým spôsobom hendikepované, oznámte miesto jeho výskytu na pracovisku CHKO v Malackách na tel. č. 034/772 27 35, alebo nepretržite na te. č. 0903 298 335.  

Text: -tabu; Foto: -otano/tabu-

 

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok