2. 8. 2012
Štedrý darca vôbec nie je z Malaciek

Do zbierky na Malacký kaštieľ pribudlo úctyhodných 2000 eur, a nebolo to vôbec z vrecka solventných podnikateľov a sponzorov, ale od šedivého jednoduchého pána s paličkou. Pretože počas trvania zbierky od roku 2006 tento istý pán vložil do pokladnice mesta Malacky na rovnaký účel vysoké sumy už trikrát a vždy stihol rýchlo zmiznúť ako rozprávkový deduško, tentoraz pracovníčka pokladnice hneď upozornila našu redakciu, že pán je opäť tu. A dobre urobila!

Príjemne sme sa pozhovárali a zistili sme, že ide o 78-ročného pána Milana H. z neďalekej obce, ktorý prichádza do Malaciek približne raz za týždeň nakúpiť si, k lekárovi a nezabúda navštíviť mestský úrad, odkiaľ si rád berie na čítanie obľúbený Malacký hlas. „Raz ma tam zaujalo, že ľudia dávajú peniaze na kaštieľ. Vždy keď idem okolo, predstavujem si, ako by sa dal krásne opraviť, a hovorím si, že sú to peniaze na dobrú vec,“ vyznáva sa so šibalskými iskričkami v očiach pán Milan.

„Moje deti sú preč, ja nikam nechodím a sám veľa nepotrebujem, tak peniaze radšej dám sem – na ten kaštieľ,“ hovorí náš štedrý darca. Patrí mu veľké poďakovanie a my sme ho potešili aspoň dvoma historickými publikáciami o Malackách, pretože práve história je jeho koníček a ako sa sám zdôveril, kedysi navštívil mnohé hrady a zámky. Jeho príklad je pozoruhodný aj preto, že darca nie je Malačan. Od roku 2006 sa na kaštieľ vyzbieralo 8231,58 €, ale dnes (2. 8.) suma vyrástla na krásnych 10 231,58 €! ĎAKUJEME.

Text: -tabu-; Foto: -naty-

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok