2. 12. 2019
Staňte sa anjelom

Dražba obrazov známych slovenských výtvarníkov pomôže trom deťom, ktorým sa do životnej cesty postavila choroba. Dominika, Samko a Jakubko sú plne odkázaní na starostlivosť svojho okolia a ich liečba je veľmi náročná.

Iniciatíva malackej autorky Veroniky Rusňákovej sa začala 18. novembra výstavou diel v knižnici MCK Malacky a potrvá do 13. decembra. Obrazy, ktoré umelci venovali bez nároku na honorár, môžete vydražiť aj vy na sociálnej sieti (Facebook Veronika Rusňáková) pridaním komentára s cenou pod fotografiu diela, o ktoré máte záujem. V prípade, že nemáte prístup ku komentárom, môžete sa zapojiť do dražby aj telefonicky cez mobilné telefónne číslo 0915 876 110 a organizátorka zbierky doplní sumu za vás.

Akcia vyvrcholí benefičným koncertom 16. decembra v malackom kine Záhoran o 18.00 h. Diváci dostanú šancu vydražiť ešte tie diela, ktoré sa nepredali v internetovej aukcii. O program sa postarajú moderátorka Barbora Zajačková a účinkujúci Andrea Zimányiová, Kristián Révay, hudobná formácia Bazár a stálica Janko Slezák. Na pomoc postihnutým deťom poputuje celá vyzbieraná suma.

-lw-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok