7. 6. 2017
Športové hry malackej mládeže: vlaňajšie poradie sa zopakovalo

V posledný májový piatok sa na školách neučilo a žiaci mali voľno v rámci MDD. Najlepší športovci z troch základných škôl a gymnázia bojovali v ôsmich disciplínach v rámci Športových hier malackej mládeže. Boje prebiehali na športoviskách jednotlivých škôl a spolužiaci mali možnosť ich sledovať a samozrejme povzbudzovať v súbojoch o body. Celkový súčet bodov stanovil poradie škôl v súťaži o Putovný pohár primátora mesta. Tri súťažiace školy získali presne toľko bodov ako v minulom školskom roku, a tak poradie zostalo nezmenené. Víťazom súťaže sa stala ZŠ na Štúrovej ulici pred ZŠ Dr. J. Dérera a ZŠ na Záhoráckej ulici. Gymnázium o pohár nesúťažilo, pretože nemá žiakov I. stupňa. Víťazmi jednotlivých športov sa stali: v atletike 1. – 2. ročníkov u chlapcov i dievčat vyhrala ZŠ na Štúrovej ulici. Tejto škole pripadlo i víťazstvo vo futbale chlapcov 3. – 4. ročníka, vo vybíjanej dievčat 3. – 4. ročníka, basketbale dievčat 5. – 7. ročníka. a vo volejbale dievčat 8. – 9. ročníka. Družstvá z gymnázia zvíťazili vo florbale chlapcov 5. – 7. ročníka a v hádzanej chlapcov 8. – 9. ročníka.
    Najlepšie tímy získali pre svoju školu lopty a všetci reprezentanti na prvých troch miestach aj sladkosti. Na slávnostnom vyhodnotení, ktoré pripravilo CVČ, dostali diplomy a víťazná škola si z rúk primátora Juraja Říhu prevzala putovný pohár na ďalší rok. Organizáciu podujatia zabezpečovali jednotlivé školy a garantom podujatia bola Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ v Malackách.

Text: A. Pašteka, foto: S. Osuský

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…