12. 6. 2017
Soňa Norisová: spievajúca mamička hrá, varí a cestuje
Herečku a speváčku narodenú v Malackách môžeme vidieť (a počuť) na javisku Radošinského naivného divadla i ako členku vokálnej skupiny Fragile. Je obsadzovanou dabingovou herečkou a v roku 2012 bola nominovaná na Českého leva v kategórii najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za postavu vo filme V tieni.

Ako dieťa som milovala muzikál Rebelové, kde si hrala aj so svojou sestrou Zuzkou. Bolo to už síce v roku 2001, no pamätáš sa ešte, aké bolo nakrúcanie?

Bolo to naozaj už dosť dávno. Ale spomínam na to rada. Točili sme v krásnom prostredí
s príjemnými ľuďmi. Najviac času som trávila so svojím hereckým partnerom Tomášom Hanákom. Je to veľmi milý a vtipný človek, takže sme sa takmer celý čas smiali.
So Zuzkou som mala možnosť už viackrát spolupracovať, či už na filmovaní alebo v divadle. Spolupracujem s ňou rada, pretože si rozumieme nielen profesne, ale i ľudsky a budem sa tešiť, keď sa znovu stretneme na nejakom peknom projekte.

Pôsobíš i v seriáloch. Mávaš obdobia, keď nikto nevolá, a ty sa obávaš, či ešte príde ponuka, ktorá bude stáť za to?

Neistota je, žiaľ, súčasťou hereckej práce, ale zatiaľ som mala šťastie, že vždy prišla nejaká zaujímavá ponuka. A okrem hereckej práce sa už niekoľko rokov venujem spievaniu so skupinou Fragile. Máme veľmi veľa koncertov, takže aj keď práve netočím, práce je dosť. A je to krásna práca.

Keby si musela, vedela by si sa rozhodnúť medzi spevom a herectvom?

Neviem na to jednoznačne odpovedať . Asi preto, že som sa zatiaľ rozhodovať nemusela, a dúfam, že sa ani nebudem musieť. Vyhovuje mi, že sa môžem venovať jednému i druhému.

Čo ty a kuchyňa? Rada si pri sporáku, alebo je to len jedna z nutných činností?
Odkedy som mamou, motám sa v kuchyni častejšie. Dokonca ma to i baví . Nie som bohvieaká kuchárka, najmä keď sa porovnám so svojou maminkou, ale mojim chlapom chutí všetko, čo uvarím. Aspoň sa tak tvária:-)

Kde momentálne pôsobíš? Pendluješ medzi Prahou a Bratislavou?
Áno, v posledných rokoch často pendlujem. V Čechách točím najmä v lete, takže môžem mať rodinku so sebou. Momentálne skúšam v divadle jeden československý projekt a v lete pokračujem v nakrúcaní ďalšej série V.I.P. vraždy.

Si charizmatická žena s príjemným vystupovaním, pôsobíš vyrovnane a upokojujúco. Vieš sa vôbec hnevať alebo kričať?
Viem, že na okolie pôsobím ako pokojný a vyrovnaný človek, hovorí mi to veľa ľudí. Rada by som taká aj bola a stále na tom pracujem, ale pravda je taká, že dokážem vybuchnúť. Moje talianske korene sa v tomto nezaprú. Ale neviem sa hnevať dlho. Vlastne keď vybuchnem, vzápätí mi je to ľúto a niekedy si i poplačem. Ak niekomu svojou neprimeranou reakciou znepříjemním deň, ospravedlním sa . Ale zdá sa mi, že čím som staršia, tým viac viem s emóciami pracovať a držať ich pod kontrolou, čo je dobre. Pre mňa i pre moje okolie 🙂

Pochádzaš zo Záhoria;, rada sa sem vraciaš?

Samozrejme. Malacky sú mojím rodným mestom a vždy sa sem budem rada vracať. Viažu ma k nemu spomienky a zážitky z detstva a dospievania. Predovšetkým však tu mám rodičov, takže sem aj so sestrou a deťmi chodíme vždy, keď sa dá.

Zhovárala sa K. Winklerová, foto: archív S. Norisovej
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok