5. 3. 2013
Sneh sa roztopil, odhalil aj špinu

Jar sa blíži, slnko roztápa posledné zvyšky snehu a vystavuje na obdiv okrem hrubých vrstiev posypového materiálu aj porozhadzované odpadky. Pracovníci mesta, ktorých je primálo na zvládnutie všetkých prác tohto obdobia, sa striedajú pri čistení chodníkov a krajníc, pri strihaní a orezávaní zelene, a čaká ich aj oprava výtlkov na mestských komunikáciách.

„Ulice sme začali manuálne čistiť už minulý týždeň. Ručne zametené nečistoty zbierajú dvaja pracovníci, ktorí s malým nákladným vozidlom obchádzajú vyčistené trasy,“ povedal J. Slezák z MsÚ. Potom sa chystajú začať so strojovým čistením. Ďalšia partia zastrihuje kríky a orezáva stromy, pričom haluze končia vo veľkoobjemových kontajneroch. „Na sídlisku Juh dnes dvaja ľudia nerobili nič iné, iba zbierali porozhadzované odpadky,“ povedal J. Bátory.

Tohtoročná zima sa podpísala aj na stave ciest. Audit výtlkov ukázal, že ich je veľa. „Nie sú veľmi veľké, ale zato sú hlboké,“ prízvukuje J. Bátory. Najhoršie sa jazdí po Jesenského, Veľkomoravskej a po Ceste mládeže. V dobrom stave nie je ani prvá časť Továrenskej ulice v smere od Pezinskej po Priemyselnú ulicu. Problematické sú aj úseky, kde sa buduje kanalizácia. Jej dočasne prikryté časti po daždi sadajú a priebežne vznikajú výmole, ktoré sa operatívne zasypávajú.

Text, foto: T. Búbelová   

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok