5. 3. 2013
Sneh sa roztopil, odhalil aj špinu

Jar sa blíži, slnko roztápa posledné zvyšky snehu a vystavuje na obdiv okrem hrubých vrstiev posypového materiálu aj porozhadzované odpadky. Pracovníci mesta, ktorých je primálo na zvládnutie všetkých prác tohto obdobia, sa striedajú pri čistení chodníkov a krajníc, pri strihaní a orezávaní zelene, a čaká ich aj oprava výtlkov na mestských komunikáciách.

„Ulice sme začali manuálne čistiť už minulý týždeň. Ručne zametené nečistoty zbierajú dvaja pracovníci, ktorí s malým nákladným vozidlom obchádzajú vyčistené trasy,“ povedal J. Slezák z MsÚ. Potom sa chystajú začať so strojovým čistením. Ďalšia partia zastrihuje kríky a orezáva stromy, pričom haluze končia vo veľkoobjemových kontajneroch. „Na sídlisku Juh dnes dvaja ľudia nerobili nič iné, iba zbierali porozhadzované odpadky,“ povedal J. Bátory.

Tohtoročná zima sa podpísala aj na stave ciest. Audit výtlkov ukázal, že ich je veľa. „Nie sú veľmi veľké, ale zato sú hlboké,“ prízvukuje J. Bátory. Najhoršie sa jazdí po Jesenského, Veľkomoravskej a po Ceste mládeže. V dobrom stave nie je ani prvá časť Továrenskej ulice v smere od Pezinskej po Priemyselnú ulicu. Problematické sú aj úseky, kde sa buduje kanalizácia. Jej dočasne prikryté časti po daždi sadajú a priebežne vznikajú výmole, ktoré sa operatívne zasypávajú.

Text, foto: T. Búbelová   

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok