11. 3. 2024
Sme na dobrej ceste získať dve zásadné investície

            V rámci aktuálneho nového programového obdobia pre eurofondy – Program Slovensko – uspelo naše mesto s dvoma projektami: rekonštrukciou parkoviska na Legionárskej a zavedením fotovoltaiky na mestské budovy. Oba projektové zámery už schválila Rada partnerstva Bratislavského samosprávneho kraja. Mesto aktuálne pripravuje podanie samotnej žiadosti o dotáciu a na vyhlásenie verejného obstarávania na dodávateľa prác.

            O potrebe opravy zničeného parkoviska na Legionárskej (pri Zámockom parku, oproti hasičom) sa hovorí už dlhší čas. Pôvodne sa uvažovalo iba o investícii mesta, avšak po schválení projektového zámeru Radou partnerstva BSK môžeme získať potrebné financie z eurofondov. Ide o sumu 860-tisíc eur, pričom kompletnou prestavbou parkoviska vznikne prestupný bod s novými zastávkami autobusov.Rekonštrukcia by sa mala začať ešte tento rok.             

            Druhý podporený projektový zámer má oficiálny názov „Výroba elektrickej energie prostredníctvom mestskej fotovoltaiky“. V praxi to bude znamenať inštaláciu fotovoltaických panelov na budovách vo vlastníctve mesta.  V prvej etape to budú tri budovy: základná škola na Záhoráckej, mestský úrad a materská škola na ulici Jána Kollára. Odhadovaná suma je 327-tisíc eur.  V druhej etape sa počíta aj so Šport arénou, ktorá bude z fotovoltaiky čerpať zdroje aj na svoju vlastnú prevádzku.

            Mesto má v aktuálnom eurofondovom období veľa plánov. O ambíciách hovorí primátor Juraj Říha: „Máme ešte veľa cieľov a sme pripravení čerpať 21 miliónov eur. Moja ambícia je stihnúť čo najviac v tomto volebnom období a popri tom zabezpečiť aj financovanie nového kulturáku.

Ľ. Pilzová, foto: archív

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok