12. 11. 2018
Slovenský olympijský výbor ocenil Vladimíra Mihočka
Bývalý stolný tenista a vynikajúci stolnotenisový tréner Vladimír Mihočko dostal ocenenie od Slovenského olympijského výboru (SOV) za celoživotnú dlhodobú prácu a prínos pre rozvoj olympijského hnutia na Slovensku. Malačan aktívne pracoval v oblasti športu až do roku 2015, keď odišiel na dôchodok. Dovtedy viedol v pozícií riaditeľa mestskú organizáciu pre správu športovísk AD HOC. 
 
Práci pre mesto predchádzala jeho bohatá hráčska i trénerská kariéra. Už ako 19-ročný sa stal majstrom Slovenska, k tomuto titulu pridal ďalšie tri v dvojhre a päť v štvorhre. Tieto výsledky mu zaistili miesto vo vtedajšej reprezentácii Československa. Ako tréner viedol najprv reprezentáciu kadetov a juniorov ČSSR, po rozpade republiky sa stal trénerom slovenského seniorského reprezentačného výberu mužov. V období samostatného Slovenska sa zaslúžil o rozvoj stolného tenisu aj ako predseda športovej komisie reprezentácie. Národný tím pod jeho vedením získal 37 medailí. 
 
Vladimír Mihočko sa nemalou mierou zaslúžil o kvalitatívny vzrast slovenských olympionikov a za celoživotné úsilie si prevzal z rúk ministerky školstva Bronzový odznak SOV. Po kariére si v súčasnosti užíva seniorský vek. „S manželkou od marca až do jesene trávime čas na chate v rekreačnej oblasti Tomky. Vzhľadom na moje doterajšie povolanie som si chatu príliš neužil, aj keď ju vlastníme už 40 rokov. Rád chodím po lese, zbieram hríby a čajové bylinky. Okrem toho často chodíme aj k rodinným známym do Chorvátska na ostrov Vir,“ vyjadrila sa malacká, československá i slovenská stolnotenisová legenda Vladimír Mihočko st. pre časopis Slovenský stolný tenis.   

M. Binčík 
Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok