1. 3. 2021
Slovenskí autori a knižnice sa predstavia v online projekte
V týchto dňoch sa verejnosť môže zoznámiť s tvorbou dvanástich slovenských autorov. Mestské knižnice z celého Slovenska ich predstavia v rámci spoločného online projektu Ave, liber!

Každoročný a tradičný Týždeň slovenských knižníc sa zo známych dôvodov tento rok presunul do virtuálneho priestoru. Hoci sú knižnice zväčša v obmedzenom režime otvorené, podujatia organizovať nemôžu. Presun do online prostredia síce nenahradí živý kontakt čitateľa s autormi, avšak je aspoň čiastočnou náhradou pre tých, ktorí nerezignovali.
Projekt Ave, liber! postupne predstavuje 12 knižníc a 12 autorov. Niektorí z nich sú známi po celom Slovensku a niektorí svoju tvorbu prezentujú iba lokálne a písanie je pre nich skôr záľubou. Do projektu je zapojená aj Knižnica Malacky, ktorej bude patriť priestor v stredu 10. marca a v rámci neho sa predstaví autor Jozef Moravčík Jakubovec. 
Virtuálna beseda sa začína vždy o 18.00 h. Všetky môžete sledovať cez facebook MCK Malacky alebo našej knižnice, prípadne  na facebookovom profile a youtube kanáli Slovensko žije kultúrou. 

MCK

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok