16. 3. 2012
Slovak Open Malacky

V ŠH Malina sa ozývajú športové pokriky v ôsmich jazykoch. Koná sa tam totiž 2. medzinárodný turnaj v stolnom tenise Slovak Open Malacky –  najmladší a mladší žiaci a žiačky. Na turnaj pricestovalo 36 výprav z 8 krajín – SR, ČR, Rumunsko, Bielorusko, Litva, Nórsko, Grécko, Rakúsko. Najväčšiu výpravu  – 18-člennú – má Litva. Dovedna je v Malackách 160 detí, 50 trénerov a 80 rodičov.
Mladí športovci si merajú sily v 4 kategóriách: dievčatá do 11 rokov, dievčatá do 13 rokov, chlapci do 11 rokov a chlapci do 13 rokov. Malacky reprezentujú Felix Ivančo, Erika Šrámková, Laura Švajdlenková, Andrej Freund a Patrik Fusek. Súťaže potrvajú do nedeľného popoludnia.
A ako sa vôbec takéto veľké podujatie dostalo už druhýkrát do Malaciek? Odpovedá Vladimír Mihočko ml., organizátor turnaja a predseda MSK Malacky: „Ja som sa ako žiak zúčastňoval na veľkých stolnotenisových súťažiach (Majster Slovenska žiakov a juniorov) a mám na ne veľmi pekné spomienky. V súčasnosti je pre žiakov veľmi málo turnajov na takejto úrovni, a tak mi v hlave skrsla myšlienka zorganizovať taký turnaj, aby mohli deti zažiť to, čo som ako dieťa zažil ja. Turnaj je prínosom nielen pre deti, ale aj pre náš klub MSK Malacky. Zviditeľní našu prácu. A zviditeľní aj mesto Malacky. Počas turnaja sú tu desiatky detí a dospelých z rôznych kútov Európy a ja dúfam, že sa do Malaciek ešte niekedy vrátia, nielen za stolným tenisom, ale aj za mestom.“
Minulý rok mal turnaj štatút „len“ medzinárodného turnaja. Tento rok je oficiálnymi medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, ktoré sú zaradené do kalendára podujatí Európskej stolnotenisovej únie. Okrem tradičných stolnotenisových hier čaká na deti aj súťaž o Cenu fair-play a tiež súťaž Miss stolného tenisu. Príďte povzbudiť Malačanov aj všetkých súťažiacich!

– mija –
foto: -otano-

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok