15. 3. 2012
Slnko láka na jarné upratovanie

Nielen slnko, ale aj ročné obdobie nás nabáda upratovať v uliciach mesta po zimnej údržbe. Od 15. 3. sa pohybuje po cestách a chodníkoch zametacie vozidlo City Cat a odpratáva z nich posypový materiál. Drobných kamienkov je neúrekom, no už v týchto dňoch by mali zmiznúť aspoň z centra mesta. „Postupne chceme vyčistiť aj ostatné ulice, ale na všetko máme len sedem pracovníkov,“ povedal F. Klíma, vedúci oddelenia služieb a údržby MsÚ v Malackách.

„V nasledujúcich dvoch týždňoch čistenie zbrzdí zvoz objemného odpadu, pri ktorom naši pracovníci budú pomáhať,“ vysvetlil F. Klíma. „Od apríla dostaneme posily z Úradu práce, ktorý nám poskytne 10 nezamestnaných na tzv. malé obecné služby. Aj to nám pomôže, hoci by sme potrebovali aj 20 ľudí,“ upozornil.

Podľa neho tento rok bolo na služby v rozpočte schválených o 7000 € menej ako vlani. Vyčlenených 110 000 € rezort služieb a údržby musí rozdeliť medzi zimnú údržbu a upratovanie po nej, výmeny a opravy dopravného značenia (aj vodorovného) a odstraňovanie výtlkov na miestnych komunikáciách. Okrem čistenia sa začalo aj s úpravou krovín v záhonoch, aktuálne na Záhoráckej ulici.

Text, foto: T. Búbelová      

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok