15. 3. 2012
Slnko láka na jarné upratovanie

Nielen slnko, ale aj ročné obdobie nás nabáda upratovať v uliciach mesta po zimnej údržbe. Od 15. 3. sa pohybuje po cestách a chodníkoch zametacie vozidlo City Cat a odpratáva z nich posypový materiál. Drobných kamienkov je neúrekom, no už v týchto dňoch by mali zmiznúť aspoň z centra mesta. „Postupne chceme vyčistiť aj ostatné ulice, ale na všetko máme len sedem pracovníkov,“ povedal F. Klíma, vedúci oddelenia služieb a údržby MsÚ v Malackách.

„V nasledujúcich dvoch týždňoch čistenie zbrzdí zvoz objemného odpadu, pri ktorom naši pracovníci budú pomáhať,“ vysvetlil F. Klíma. „Od apríla dostaneme posily z Úradu práce, ktorý nám poskytne 10 nezamestnaných na tzv. malé obecné služby. Aj to nám pomôže, hoci by sme potrebovali aj 20 ľudí,“ upozornil.

Podľa neho tento rok bolo na služby v rozpočte schválených o 7000 € menej ako vlani. Vyčlenených 110 000 € rezort služieb a údržby musí rozdeliť medzi zimnú údržbu a upratovanie po nej, výmeny a opravy dopravného značenia (aj vodorovného) a odstraňovanie výtlkov na miestnych komunikáciách. Okrem čistenia sa začalo aj s úpravou krovín v záhonoch, aktuálne na Záhoráckej ulici.

Text, foto: T. Búbelová      

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok