3. 3. 2011
Skuteckého chcú pre dlhy odpojiť od tepla

Problémy s neplatičmi v bytovom dome na Skuteckého 1650 sa ťahajú už celé roky. Celkový dlh domu na dodávkach tepla a teplej vody sa vyšplhal na vyše 77 000 €. Mesto dostalo 17. februára list od správcu tohto domu a dodávateľa tepla a úžitkovej teplej vody, spoločnosti Termming, a. s., Bratislava, v ktorom správca oznámil, že ak dlhy nebudú vyrovnané, pozastaví dodávku tepla a teplej vody v celom objekte. Zároveň upozornil mesto, že ak dlh nebude vyrovnaný, vypovie správu tohto problémového domu.

V bytovom dome na Skuteckého 1650, ktorý je známy ako bývalý robotnícky internát, je väčšina bytov v osobnom vlastníctve (58), zvyšné byty (16) sú vo vlastníctve mesta. Najväčší problém z hľadiska nevyrovnaného dlhu predstavuje 23 zadlžených bytov v osobnom vlastníctve, pretože ak nezaplatia dlhy, dôsledky ponesú všetci nájomníci a majitelia bytov – aj tí, čo pravidelne platia.

Mesto ako menšinový vlastník nemôže priamo vstúpiť do riešenia problému. V záujme poctivých majiteľov a nájomcov však primátor mesta J. Ondrejka inicioval rokovanie s vedením spoločnosti a dohodol odklad odpojenia do konca marca. Riešenie však zostáva v rukách neplatičov, ktorí boli naliehavo vyzvaní, aby svoje dlhy vyrovnali. Pozoruhodné je, že v roku 2010 nadpolovičná väčšina majiteľov a nájomníkov bytov na domovej schôdzi odsúhlasila voči dlžníkom uplatnenie inštitútu rýchlej dražby, no iniciatíva stroskotala na nevyzbieraní podpisov. 

T. Búbelová  


      

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok